Przychody z wydobycia BTC wzrosły o 140% od świąt | Wiadomości | CrypS.

Przychody z wydobycia BTC wzrosły o 140% od świąt

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Najlepsze karty graficzne do kopania kryptowalut

Całkowity dzienny przychód z wydobycia bitcoinów (nagrody za blok plus opłaty transakcyjne) wzrósł o 50% od początku miesiąca. Obecnie kształtuje się on na poziomie około 24 milionów dolarów dziennie. Pomimo znacznego wzrostu, liczba ta jest daleka od rekordowego poziomu ponad 80 milionów dolarów zarejestrowanego w kwietniu 2021 roku.


Rajd bitcoina w pierwszym miesiącu roku zwiększył zyski środowiska górników. Dane z YCharts pokazują, że dzienne przychody z wydobycia BTC wzrosły z 16,1 miliona dolarów 1 stycznia do 23,8 miliona dolarów obecnie (wzrost o 47%).

Liczba ta rzadko przekraczała 20 milionów dolarów podczas kryptowalutowej zimy w 2022 roku. Na krótko po upadku FTX zanurkowała nawet do poziomu 13 milionów dolarów.

Trend spadkowy trwał przez cały grudzień (kiedy bitcoin zmagał się z poziomem około 16 500 USD), a dzienne przychody z wydobycia bitcoinów spadły poniżej 10 milionów dolarów w Wigilię.

Liczba ta była najwyższa i wynosiła ponad 80 milionów dolarów w połowie kwietnia 2021 roku (kiedy BTC oscylował w okolicy 63 000 dolarów).

Trudność wydobycia i hashrate

Trudność wydobycia bitcoina – miara, która określa, jak trudno jest wydobyć blok BTC – wzrosła z 35,3 bln na początku 2023 roku do rekordu wszechczasów 38,86 bilionów przedwczoraj (29 stycznia). Poprzedni rekord 37,59 bilionów został osiągnięty tygodnie temu.

Hashrate bitcoina – całkowita ilość mocy obliczeniowej zaangażowanej do wydobywania i przetwarzania transakcji w sieci – osiągnął ATH na poziomie 327 TH/s w dniu 25 stycznia. W kolejnych dniach nieznacznie spadł i obecnie wynosi 311 TH/s.

Rok 2022 był wyniszczający dla wielu górników, w tym niektórych liderów. Core Scientific złożył wniosek o ochronę przed bankructwem w grudniu. Z kolei Argo Blockchain zgodził się sprzedać swój obiekt Helios firmie Galaxy Digital Mike’a Novogratza za 65 milionów dolarów, aby zmniejszyć swoje ogólne zadłużenie.

Najlepsze karty graficzne do kopania kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.