Elon Musk realizuje swój plan płatności na Twitterze

Elon Musk realizuje swój plan płatności na Twitterze

Autor: Anna Sutowicz
Elon Musk zastępuję logo twittera logiem dogecoin

Elon Musk podjął już pierwsze kroki w kierunku wprowadzenia płatności na Twitterze.


Prezes giganta mediów społecznościowych, Elon Musk od samego początku deklarował, że jeśli kupi Twittera to wprowadzi na platformie wiele kluczowych zmian i właśnie rozpoczął realizację swoich wizji. Stwierdził, że chce wygenerować na Twitterze ok. 1,3 miliardów dolarów przychodów z płatności do 2028 roku.

Kryptowaluty na Twitterze

Płatności na platformie dotychczas pojawiały się w formie linków do stron zewnętrznych operatorów zamieszczanych na kontach i w tweetach użytkowników. Plany Elona Muska wykraczają daleko poza proste napiwki i e-commerce. Słynny CEO chce wprowadzić nowe możliwości dla użytkowników, by mogli bezpośrednio nagradzać twórców, kupować przedmioty, a także płacić sobie nawzajem. System będzie priorytetowo traktował walutę fiat. Jednak ma być zbudowany w sposób, który może potencjalnie pomieścić funkcjonalność kryptowalut w przyszłości – wynika z raportu opublikowanego przez Financal Times.

Twitter rozpoczął proces uzyskiwania niezbędnych licencji regulacyjnych na terenie Stanów Zjednoczonych. W listopadzie 2022 roku firma zarejestrowała się w US Treasury jako dostawca płatności. Aktualnie ubiega się o niektóre z licencji stanowych, potrzebnych do uruchomienia usługi. Planuje uzyskanie wszystkich koniecznych licencji w ciągu roku.

Elon Musk zwrócił się do inwestorów

Wprowadzenie płatności na platformie będzie prawdopodobnie kosztownym przedsięwzięciem. Musk zwrócił się niedawno do inwestorów Twittera, próbując pozyskać więcej kapitału. Część pieniędzy ma zostać wykorzystana do sfinansowania wynagrodzenia programistów, niezbędnych do zbudowania “super aplikacji” zdolnej do przetwarzania płatności.

Po ogłoszeniu Elona Muska, Dogecoin doświadczył wzrostu o ponad 7%.

Elon Musk zastępuję logo twittera logiem dogecoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.