Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [26.09.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [26.09.2022]

Redakcja
podsumowanie dnia w kryptowalutach 26.09.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 26 września

Spis treści:


Apple pozwoli na sprzedaż NFT w aplikacjach, ale z wysoką prowizją

30% – tyle wyniesie prowizja od handlu NFT w aplikacjach dostępnych w App Store Apple. Wysokość opłat psuje dobrą wiadomość, że jedna z największych firm technologicznych na świecie w końcu zdecydowała się dać zielone światło aplikacjom i grom NFT w swoim sklepie.

Czytaj więcej: Apple pozwoli na sprzedaż NFT w aplikacjach, ale z wysoką prowizją


Interpol wystawia list gończy za Do Kwonem twórcą Terra LUNA

Prokuratura z Seulu poinformowała, że Interpol przychylił się do jej wniosków i wystawił „czerwoną notę” za Do Kwonem – twórcą ekosystemu Terra LUNA, ws. którego upadku toczy się postępowanie władz Korei Południowej i USA. Do Kwon miał unikać współpracy z organami ścigania co doprowadziło do wystawienia listu gończego. Koreańczyk jest poszukiwany przez policję w 195 krajach świata.

Czytaj więcej: Do Kwon poszukiwany przez Interpol


Ceny kart graficznych w Chinach spadają po The Merge

Ceny procesorów graficznych (GPU) w Chinach spadły gwałtownie w następstwie The Merge. Przed przejściem Ethereum na algorytm konsensusu Proof-of-Stake kosztowały 1116 dolarów. Aktualnie można kupić je już za ok. 700 USD.

Czytaj więcej: Ceny kart graficznych w Chinach spadają po The Merge


Binance będzie spalać opłaty od transakcji LUNC

Największa giełda kryptowalut świata aktywuje mechanizm spalania tokenów LUNC (dawna LUNA). Wszystkie opłaty handlowe za transakcje w parze LUNC/BUSD na rynkach spot i margin, będą wymieniane na tokeny i wysyłane na adres burn. Inicjatywa ma na celu zmniejszenie podaży kryptowaluty.

Czytaj więcej: Binance będzie spalał opłaty od transakcji LUNC


Nowy CEO Krakena nie będzie ubiegał się o zezwolenia od SEC

Dave Ripley, nowy CEO giełdy kryptowalut Kraken, który zastąpił na tym stanowisku Jessego Powella, zapowiedział, że nie ma planów rejestrowania platformy w SEC, ponieważ nie sprzedaje ona papierów wartościowych. Giełda nie planuje także wycofywania tokenów, uznanych przez SEC za papiery wartościowe. – źródło: Reuter


Ripple i Armada Music Armina van Buurena wydadzą album w metaverse

Armada Music, współtworzona przez Armina van Buurena, Maykela Pirona oraz Davida Lewisa, weszła we współpracę z platformą muzyczną Styngr i Ripple. Wytwórnia stworzy album dedykowany grze play-earn Maladroids, zbudowanej w oparciu o blockchain XRP.

Czytaj więcej: Ripple i Armada Music Armina van Buurena wydadzą album w metaverse


Disney szuka prawnika ds. NFT i DeFi

Zakres obowiązków pracownika poszukiwanego przez Disney to:

Pomoc w przeprowadzaniu due diligence w przypadku projektów NFT, blockchain, rynku stron trzecich i dostawców chmury oraz negocjowanie i sporządzanie złożonych umów dla tych projektów. – opisano w ofercie na LinkedIn.

Gigant z branży rozrywkowej szykuje się do wejścia w obszar Web3 i zgodnie z ofertą pracy, zrobi to w „przyspieszonej i agresywnej osi czasu”. – źródło: The Block


Gubernator Kalifornii wetuje ustawę regulującą branżę kryptowalut

Ustawa zatwierdzona jednogłośnie w stanowym kongresie, ustanawiała system licencyjny dla firm z branży kryptowalut oraz wprowadzała regulacje stablecoinów. Gubernator Kalifornii postanowił zaczekać jednak na pojawienie się federalnych przepisów i zawetował ustawę w piątek 23 września.

Czytaj więcej: Gubernator Kalifornii wetuje ustawę regulującą branżę kryptowalut

podsumowanie dnia w kryptowalutach 26.09.2022reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.