Dyrektor generalny Krakena ustępuje ze stanowiska po ponad 10 latach pracy | Wiadomości | CrypS.

Dyrektor generalny Krakena ustępuje ze stanowiska po ponad 10 latach pracy

Mariusz Przepiórka
Jesse Powell ustępuje ze stanowiska CEO giełdy kraken

Jesse Powell, dyrektor generalny i współzałożyciel czołowej giełdy kryptowalut Kraken, ustąpi ze swojego stanowiska po ponad dziesięciu latach kierowania firmą.


Jest to kolejna zmiana przywództwa w firmach związanych z kryptowalutami w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Zgodnie z komunikatem prasowym wydanym w środę, następcą Powella na stanowisku CEO będzie Dave Ripley, obecny dyrektor ds. operacyjnych (COO) giełdy Kraken. Ripley obejmie najwyższe stanowisko kierownicze, gdy firma zatrudni nowego COO.

Powell, który jest również największym akcjonariuszem Krakena, pozostanie prezesem zarządu firmy. Współzałożyciel podjął decyzję o ustąpieniu ponad rok temu i przed mianowaniem Ripleya giełda prowadziła poszukiwania nowego CEO.

– Sprawdzone zdolności przywódcze i doświadczenie Dave’a dają mi ogromną pewność, że jest on idealnym następcą i najlepszą osobą, która poprowadzi Krakena przez kolejną erę rozwoju. Cieszę się, że będę mógł poświęcić więcej mojego czasu na produkty firmy, doświadczenia użytkowników i szersze rzecznictwo w branży kryptowalutowej – powiedział Jesse Powell.

Kolejna rezygnacja szefa firmy kryptowalutowej

Jeszcze w czerwcu Powell dyskutował z niektórymi pracownikami, którzy wydawali się skupiać na „drobnych uchybieniach i problemach pierwszego świata”, zamiast nadawać priorytet misji firmy. Szef Krakena powiedział, że niezadowoleni pracownicy mogli swobodnie odejść z firmy.

Powell jest kolejnym dyrektorem generalnym firmy z branży kryptowalutowej, który w ostatnim czasie zrezygnował z pełnionej funkcji. Wcześniej taką decyzję podjęli również  Michael Moro z kryptowalutowej firmy brokerskiej Genesis i Michael Saylor z MicroStrategy.

Kraken jest obecnie dziewiątą co do wielkości giełdą kryptowalut. Według danych CoinGecko wartość jej obrotu w ostatnich 24 godzinach osiągnęła ponad 837,3 mln USD.

Jesse Powell ustępuje ze stanowiska CEO giełdy kraken
reklama
reklama

Dodaj komentarz