Apple pozwoli na sprzedaż NFT w aplikacjach, ale z wysoką prowizją | Wiadomości | CrypS.

Apple pozwoli na sprzedaż NFT w aplikacjach, ale z wysoką prowizją

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
apple i nft

Apple pozwoli na instalowanie i sprzedaż aplikacji oferujących NFT za pośrednictwem swojego App Store. Jednak firma oczekuje 30% prowizji od wszystkich transakcji.


Zajęło to trochę czasu ale ostatecznie Apple, czyli jedna z największych firm technologicznych na świecie w końcu zdecydowała się pozwolić na wprowadzanie aplikacji i gier NFT do swojego App Store. Według raportu przedstawionego przez Aidana Ryana w The Information, firma Apple powiedziała start-upom, że niewymienne tokeny (NFT) mogą być sprzedawane w aplikacjach w App Store. Jednak uwzględniła również swoją prowizję w wysokości 30% dla wszystkich transakcji. Nawet mimo tego, że Apple nie odgrywa innej roli w ułatwianiu tych transakcji poza akceptacją obecności aplikacji w App Store.

Prawdopodobnie zmusi to młode projekty i platformy do ograniczenia funkcjonalności w aplikacjach, aby w ten sposób uniknąć tej 30% opłaty.

Konkurencja App Store

Pojawiają się opinie, że takie stanowisko Apple dobrze wróży nadchodzącym konkurentom firmy z rynku kryptowalut, takim jak na przykład „Solana mobile”. Anatoly Yakovenko, współtwórca Solany powiedział:

Nadszedł czas na bezpieczne, zintegrowane biometrycznie rozwiązania powiernicze, o których marzyliśmy, a które w jakiś sposób nie zmaterializowały się na road mapach mobilnych gigantów. Czas na sklep z aplikacjami zarządzany przez użytkowników i programistów, bez ograniczeń dotyczących tokenów i NFT, pozwalający na modele dystrybucji natywne dla web3, które nigdy nie byłyby możliwe w App Store i Google Play.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy firmy walczą z Apple w kwestii prowizji. Epic Games złożyło pozew sądowy kiedy jego flagowa gra Fortnite została wycofana z App Store w sierpniu 2020 roku po tym, jak wydawca próbował umożliwiać zakupy w grze omijając opłaty Apple.

apple i nftreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.