Ceny kart graficznych w Chinach spadają po The Merge | Wiadomości | CrypS.

Ceny kart graficznych w Chinach spadają po The Merge

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Firma energetyczna YPF przechodzi na wydobycie kryptowalut

W Chinach ceny procesorów graficznych (GPU), często wykorzystywanych do wydobywania Ethereum, gwałtownie spadły po tym, jak druga pod względem kapitalizacji kryptowaluta przeszła na algorytm konsensusu Proof-of-Stake (PoS). Takie informacje podaje dziennik “South China Morning Post”.


Lokalny sprzedawca powiedział, że wartość RTX 3080 spadła z 8000 juanów (1116 dolarów przy obecnych kursach walut) do 5000 juanów (698 dolarów).

Kiedy wydobycie bitcoina było w szczytowym momencie, ludzie z firm górniczych po prostu chodzili do sklepów z gotówką i zabierali wszystkie karty graficzne, jakie mieliśmy. Teraz przyjrzyj się sklepom. Nikt nie kupuje nowych komputerów z powodu koronawirusa, a tym bardziej kart wideo.

Inny uczestnik rynku zauważył, że tanie karty graficzne, takie jak RTX 3080 od Micro-Star International i Colorful, poszły w dół o około 1000-2000 juanów (139-279 USD) w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Wpływ na to, zdaniem rozmówcy, miał “szum wokół The Merge”.

Miałem klienta, który kupił kartę RTX 3080 za 9400 juanów pod koniec ubiegłego roku, a teraz musi ją sprzedać za mniej niż połowę tej ceny.

Spadek popytu odnotowały również platformy internetowe Taobao i JD. Ceny GPU spadły o “kilkaset juanów”, jak podaje publikacja.

The Merge aktywacja

15 września 2020 roku Ethereum aktywowało aktualizację The Merge, która zmigrowała blockchain do algorytmu PoS i zmniejszyła zużycie energii o 99%. Aktualizacja dała też podstawy do kolejnej fazy rozwoju sieci – The Surge.

Przypomnijmy, że we wrześniu współzałożyciel Ethereum Vitalik Buterin stwierdził, że Zcash i Dogecoin również powinny przejść na Proof-of-Stake.

Firma energetyczna YPF przechodzi na wydobycie kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.