Gubernator Kalifornii wetuje ustawę regulującą branżę kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Gubernator Kalifornii wetuje ustawę regulującą branżę kryptowalut

Mariusz Przepiórka
gubernator kaliforni zawetował ustawę o kryptowalutach

W ostatni piątek gubernator Kalifornii Gavin Newsom odmówił podpisania ustawy, która miała ustanowić ramy licencyjne i regulacyjne dla cyfrowych aktywów. 


Celem ustawy nr 2269 było umożliwienie wydawania licencji operacyjnych dla firm kryptowalutowych w stanie Kalifornia. 1 września Zgromadzenie Stanowe Kalifornii przyjęło ustawę bez sprzeciwu i przekazało ją do biura gubernatora do zatwierdzenia.

Sprzeciwiając się przyjętemu dokumentowi, Newsom zalecił „bardziej elastyczne podejście”, które ewoluowałoby w czasie, uwzględniając bezpieczeństwo konsumentów i związane z tym koszty, ale także nie wpłynęłoby negatywnie na innowacyjność. Jak zauważa Barrons, wśród komentatorów ustawy pojawiały się głosy, że mogłaby ona doprowadzić do wypchnięcia branży ze stanu. Wśród jej zapisów znalazło się m.in. wprowadzenie zakazu emitowania niektórych stablecoinów do 2028 roku. Pozostali emitenci musieliby zaś prawdopodobnie ubiegać się o kalifornijską licencję. Weto gubernatora spotkało się z poparciem CSO spółki Circle, odpowiadającej za stablecoina USDC.

Newsom czeka na regulacje federalne

Gubernator stwierdził, że ustawa w obecnej formie wymagałaby pożyczenia „dziesiątków milionów dolarów” z ogólnego funduszu stanowego. Dodał również, że tak znaczące koszty powinny być uwzględnione w trakcie tworzenia budżetu rocznego.

Newsom podkreślił, że czeka na regulacje federalne, aby „uzyskać lepsze spojrzenie na cyfrowe aktywa finansowe”, by móc podjąć współpracę z ustawodawcą w celu ustanowienia zasad licencjonowania działalności kryptowalutowej.

Zobowiązuję się współpracować z władzami ustawodawczymi, aby osiągnąć odpowiednią jasność regulacyjną, gdy przepisy federalne staną się bardziej ukierunkowane na cyfrowe aktywa finansowe, przy jednoczesnym zapewnieniu, że Kalifornia pozostanie konkurencyjnym miejscem dla firm do inwestowania i wprowadzania innowacji.skomentował gubernator Newsom.

Tymczasem Biuro Polityki Naukowej i Technologicznej (OSTP) przedłożyło Białemu Domowi analizę dotyczącą wyboru projektu 18 systemów CBDC dla Stanów Zjednoczonych. Ocena techniczna amerykańskiego systemu CBDC podkreśliła skłonność OSTP do budowy systemu chronionego sprzętowo, przy jednoczesnym rozważeniu różnych kompromisów związanych z każdym proponowanym projektem.

gubernator kaliforni zawetował ustawę o kryptowalutachreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.