Do Kwon poszukiwany w 195 krajach. Za twórcą LUNA wydano czerwoną notę Interpolu | Wiadomości | CrypS.

Do Kwon poszukiwany w 195 krajach. Za twórcą LUNA wydano czerwoną notę Interpolu

Mariusz Przepiórka
Do Kwon z zarzutami kilka godzin po aresztowaniu

Według doniesień medialnych Interpol opublikował “Czerwoną notę” za Do Kwonem. To dokument, na podstawie którego współzałożyciel Terraform Labs Do Kwon może zostać zatrzymany i aresztowany na całym świecie.


Południowokoreańscy prokuratorzy w Seulu potwierdzili w rozmowie z Bloombergiem, że międzynarodowa organizacja policyjna wydała notę w odpowiedzi na zarzuty, które Kwon ma w Korei Południowej. Są one związane z upadkiem ekosystemu Terra.

Wiadomość ta pojawia się zaledwie tydzień po tym, jak południowokoreańscy prokuratorzy mieli zwrócić się do Interpolu o opublikowanie „Czerwonej noty”  za Do Kwonem. Czerwona nota to, według strony internetowej Interpolu, „prośba do organów ścigania na całym świecie o zlokalizowanie i tymczasowe aresztowanie osoby w oczekiwaniu na ekstradycję, wydanie lub podobne działania prawne”.

Do Kwon twierdzi, że nie ucieka przed wymiarem sprawiedliwości

Informacja pojawia się również niespełna dwa tygodnie po tym, jak władze Korei Południowej wydały nakaz aresztowania Do Kwona i pięciu jego współpracowników za domniemane naruszenie przepisów dotyczących rynków kapitałowych w tym kraju.

Wcześniej uważano, że Kwon przebywa w Singapurze, ale lokalne władze poinformowały 17 września, że nie ma go w kraju. Kilka godzin później Kwon napisał, że nie ucieka przed wymiarem sprawiedliwości, ale nie ujawnił swojej lokalizacji.

Ekosystem Terra, którego Kwon był współzałożycielem, upadł po tym, jak jego algorytmiczny stablecoin TerraUSD (UST) (obecnie TerraUSD Classic (USTC) stracił zabezpieczenie w dolarze amerykańskim. Wywołało to poważne turbulencje i wyprzedaż na rynku kryptowalutowym.

Do Kwon z zarzutami kilka godzin po aresztowaniureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.