Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [25.11.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [25.11.2022]

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
sytuacja na rynku kryptowalut

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 25 listopada.


Spis treści:


Papierowy portfel kryptowalut znaleziony na ulicy? Oszuści maja nową metodę

Jeśli podczas spaceru znajdziesz na ulicy papierowy portfel kryptowalut, lepiej zachowaj ostrożność. Na ten moment nowy sposób oszustwa zaobserwowano w Australii, ale być może kiedyś zawita także w nasze strony. Po zeskanowaniu kodu QR, znalazca portfela otrzymuje informację, że po kliknięciu łącza uzyska dostęp do BTC o wartości kilkunastu tysięcy AUD. Do przeniesienia środków do własnego portfela niezbędne jest oczywiście wpisanie danych uwierzytelniających i uiszczenie drobnej opłaty. Po wykonaniu tych czynności kryptowalutowy portfel ofiary zostaje wyczyszczony.

Czytaj więcej: nowa metoda oszustwa na papierowy portfel kryptowalut


Binance przeznacza 1 mld USD na fundusz naprawczy branży Web3

Giełda kryptowalut Binance uruchomiła fundusz Industry Recovery Initiative (IRI) skoncentrowany na „odbudowie branży Web3”. Platforma wpłaciła na nią 1 mld dolarów i zapowiedziała, że zamierza zwiększyć tę kwotę do 2 mld dolarów. Inicjatywa firmy została wsparta przez Jump Crypto, Polygon Ventures, Aptos Labs, Animoca Brands, GSR, Kronos i Brooker Group – razem wniosą do IRI około 50 milionów dolarów.

Czytaj więcej: Binance przeznacza 1 mld USD na fundusz naprawczy branży Web3


Amazon nakręci serial o upadku FTX

Amazon stworzy mini serial oparty na historii upadku giełdy kryptowalut FTX. Wyprodukują go reżyserzy ostatnich filmów Marvela z serii Avengers, bracia Joe i Anthony Russo. Serial będzie składał się z ośmiu odcinków, a produkcją zajmie się firma produkcyjna braci, ABGO. W seriali może też wystąpić kilku aktorów z Marvel Comics. Oprócz braci Russo, Mike Larocca, który wyprodukował Rise of the Planet of the Apes, Angela Russo-Otstot i Scott Nemes będą pełnić rolę producentów wykonawczych.

Czytaj więcej: Amazon nakręci serial o upadku FTX


Binance może przejąć niektóre aktywa FTX

Szef Binance, Changpeng Zhao, przyznał, że giełda rozważa zakup aktywów FTX. W rozmowie z Bloombergiem stwierdził, że niektóre z nich można jeszcze uratować. Według Zhao, Binance odmówił zakupu FTX, ponieważ nie miał pełnego dostępu do kont konkurenta, w tym historii handlu. Teraz jednak giełda przygląda się aktywom spółki, ponieważ po złożeniu przez nią wniosku o upadłość pojawiło się więcej informacji.

Czytaj więcej: Binance może przejąć niektóre aktywa FTX


MFW wzywa do ściślejszej regulacji kryptowalut w Afryce

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) wzywa do ściślejszej regulacji rynków kryptowalut w Afryce. Fundusz monetarny twierdzi, że to czas, by odnaleźć równowagę pomiędzy minimalizacją ryzyka a maksymalizacją innowacji. Wśród powodów, dla których zmiany powinny być wprowadzone, MFW wymienia konieczność zwiększenia ochrony konsumentów po upadku giełdy FTX, spadkach cen Bitcoina, Ethereum i innych głównych aktywów kryptowalutowych.

Czytaj więcej: MFW wzywa do ściślejszej regulacji kryptowalut w Afryce


Belgijski regulator: Bitcoin i Ether nie są papierami wartościowymi

Belgijski Urząd Usług Finansowych i Rynków twierdzi, że Bitcoin (BTC), Ether (ETH) i inne zdecentralizowane monety nie są papierami wartościowymi. Regulator uznał, że klasyfikacja jako instrument finansowy lub papier wartościowy nie powinna zależeć od tego, czy aktywa wykorzystują blockchain, czy coś bardziej tradycyjnego.

Czytaj więcej: Belgijski regulator: Bitcoin i Ether nie są papierami wartościowymi


OKX przedstawia dowód rezerw

Giełda kryptowalut OKX dołączyła do akcji zapoczątkowanej przez upadek FTX. Platforma opublikowała dowody na posiadanie pełnych rezerw, dodając instruktarz jak można zweryfikować je na własną rękę. Aktualnie OKX posiada w swoich portfelach 102% BTC i ETH oraz 101% USDT, potrzebnych do wypłacenia wszystkich środków klientów.

Czytaj więcej: OKX przedstawia dowód rezerw


Dubajski regulator zawiesza licencję lokalnej jednostki FTX

Dubajski Virtual Asset Regulatory Authority (VARA) zawiesił licencję wydaną spółce zależnej FTX. Informację poadno na stronie internetowej regulatora. FTX Exchange FZE otrzymał zgodę VARA w lipcu 2022 r. Firma stała się pierwszym posiadaczem stałej licencji kryptowalutowej w ramach programu MVP. –> źródło: Forklog


Turecki regulator zajmuje aktywa Sama Bankmana-Frieda

Turecki MASAK rozpoczął śledztwo w sprawie założyciela giełdy kryptowalut FTX, Sama Bankmana-Frieda, w związku z podejrzeniem o oszustwo. Taką informację podały lokalne media, powołując się na Ministerstwo Finansów tego kraju. –> źródło: Forklog


Fundacja Solana straciła ponad 180 milionów USD w kryptowalutach na FTX

Fundacja Solana wydała arkusz informacyjny szczegółowo opisujący ekspozycję, którą posiada na FTX po jego bankructwie. Organizacja trzymała na platformie ponad 180 mln dolarów w kryptowalutach na dzień 6 listopada, tuż przed tym jak giełda przestała przetwarzać wypłaty. –> źródło: CryptoPotato


Black Friday: zniżki od Ledgera, Trezora i Cryptionów

Przypominamy o trwających zniżkach z okazji Black Friday. Jeżeli potrzebujesz kupić portfel sprzętowy, Trezor oferuje do 30% zniżki, podczas gdy Ledger dodaje do zakupu voucher na bitcoiny (od 20 do 30 USD) – zobacz szczegóły. Cryptiony oferują zaś 15% zniżki na abonament, więc jeśli rozliczenia podatków od kryptowalut przyprawiają Cię każdego roku o ból głowy – warto sprawdzić ich ofertę.

sytuacja na rynku kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.