Binance przeznacza 1 mld USD na fundusz naprawczy branży Web3 | Wiadomości | CrypS.

Binance przeznacza 1 mld USD na fundusz naprawczy branży Web3

Redakcja
Binance przejmuje FTX

Giełda kryptowalut Binance uruchomiła fundusz Industry Recovery Initiative (IRI) skoncentrowany na “odbudowie branży Web3”. Platforma wpłaciła na nią 1 mld dolarów i zapowiedziała, że zamierza zwiększyć tę kwotę do 2 mld dolarów.


Zgodnie z komunikatem prasowym, każdy uczestnik inicjatywy musi przeznaczyć środki finansowe, umieszczając je na publicznych adresach w celu zapewnienia przejrzystości.

Organizacje, które dołączą do IRI będą miały dostęp do “możliwości inwestycyjnych” związanych z projektami poszukującymi wsparcia. Jednostka zarejestrowała już 150 stosownych wniosków.

Jako wstępne zobowiązanie, Binance umieścił ~$1 mld w BUSD pod publicznym adresem.

Wsparcie od dużych VC

Inicjatywa firmy została wsparta przez Jump Crypto, Polygon Ventures, Aptos Labs, Animoca Brands, GSR, Kronos i Brooker Group – razem wniosą do IRI około 50 milionów dolarów. W oświadczeniu czytamy:

Spodziewamy się, że w najbliższym czasie dołączą do nich kolejni uczestnicy. […] Rozumiemy, że tradycyjne instytucje finansowe mogą chcieć uczestniczyć, ale mogą nie być w stanie wysłać pieniędzy na adres publiczny. Jesteśmy otwarci na badanie innych struktur transakcji.

Binance podkreślił, że uczestnicy inicjatywy będą podejmować decyzje niezależnie od siebie. Gdy fundusz przestanie istnieć, będą mogli wypłacić niewykorzystane aktywa.

IRI będzie preferować innowacyjne projekty ukierunkowane na tworzenie długoterminowej wartości. Osoby ubiegające się o dofinansowanie muszą również posiadać rentowny model biznesowy i rozsądne zarządzanie ryzykiem.

 

Binance przejmuje FTXreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.