OKX przedstawia dowód rezerw | Wiadomości | CrypS.

OKX przedstawia dowód rezerw

Redaktor: Michał Misiura
okx prezentuje proof of reserves

Kryptowalutowa giełda OKX opublikowała stronę, na której można sprawdzić stan jej rezerw i dowiedzieć się, czy jest wypłacalna. Spółka chce w ten sposób pokazać, że nie ma nic do ukrycia i transparentnie prezentuje swoją sytuację. To m.in. efekt braku zaufania do rynku kryptowalutowego po upadku FTX.


Strona dokumentująca rezerwy finansowe giełdy oferuje użytkownikom dwie opcje przeprowadzenia „audytu”. Pierwsza pozwala uzyskać krótkie podsumowanie bieżących rezerw i zobowiązań giełdy dla jej trzech głównych kryptowalut: BTC, ETH i USDT.

Zgodnie z udostępnionymi danym, giełda OKX ma obecnie 102% BTC i ETH, których potrzebuje do obsługi wszystkich wypłat w tych tokenach. Poziom zabezpieczenia USDT wynosi z kolei 101%.

Druga opcja jest oznaczona jako „wyświetl mój audyt” i pozwala użytkownikowi zalogować się i zobaczyć stan własnych sald na giełdowych kontach. Firma zapewnia, że salda te powinny być zgodne z saldami, które są dostępne na pulpicie nawigacyjnym.

Giełda udostępniła również pliki pomocy, które wyjaśniają, jak przeprowadzić audyt na komputerze stacjonarnym, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, którzy mogą nie mieć zaufania do danych wskazywanych przez aplikację na urządzenia przenośne.

W jednym z plików pomocy wyjaśniono, jak złożyć zapytanie w interfejsie API aplikacji OKX, aby uzyskać drzewo skrótów sald klientów i porównać je z saldami publicznie dostępnymi na blockchainie. W drugim wyjaśniono, jak użytkownicy mogą uzyskać jeden z elementów drzewa skrótów własnych sald i zweryfikować, że jest on częścią większego drzewa.

okx prezentuje proof of reservesreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.