Binance może przejąć niektóre aktywa FTX | Wiadomości | CrypS.

Binance może przejąć niektóre aktywa FTX

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
binance ft

Szef Binance, Changpeng Zhao, przyznał, że giełda rozważa zakup aktywów FTX. W rozmowie z Bloombergiem stwierdził, że niektóre z nich można jeszcze uratować.


Według Zhao, Binance odmówił zakupu FTX, ponieważ nie miał pełnego dostępu do kont konkurenta, w tym historii handlu. Powiedział, że giełda przygląda się aktywom spółki, ponieważ po złożeniu przez nią wniosku o upadłość pojawiło się więcej informacji.

Zainwestowali w szereg różnych projektów. Niektóre z nich są dobre, niektóre złe. Ale myślę, że są pewne aktywa, które można uratować i którymi można się zainteresować.

Jednocześnie Zhao zapowiedział, że giełda stworzy fundusz o wartości 1 mld dolarów, który będzie kupował przeżywające problemy firmy z sektora. Dodał, że jej zakres może być rozszerzony, jeśli wspomniana kwota “nie wystarczy”.

Fundusz naprawczy

Binance już wcześniej ogłosił fundusz mający na celu odbudowę branży kryptowalutowej. Według Zhao, firma prowadziła już rozmowy z wieloma uczestnikami rynku. Podkreślił, że partnerzy giełdy w tej inicjatywie “będą wnosić wkład według własnego uznania”. Zhao potwierdził, że amerykańska jednostka, Binance US, złoży nową ofertę na licytację upadłego pożyczkodawcy Voyager Digital.

Powiedział również, że potencjalne bankructwo Genesis dotknie “niektórych głównych graczy instytucjonalnych” i zauważył, że branża krypto nie załamie się z powodu problemów platformy.

Dla przypomnienia, The Wall Street Journal informował niedawno, że Binance nie zainwestuje w Genesis Trading

binance ftreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.