Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [25.10.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [25.10.2022]

Autor: Redakcja
Redaktor: Michał Misiura
sytuacja na rynku kryptowalut 25.10.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 25 października


Spis treści:


Entuzjasta kryptowalut premierem UK

Rishi Sunak został nowym liderem rządzącej Partii Konserwatywnej i obejmie urząd premiera kraju. Polityk pełnił wcześniej funkcję brytyjskiego ministra finansów i dał poznać się z chęci uczynienia kraju centrum technologii blockchain i kryptowalut. Na uchwalenie czeka m.in. Ustawa o usługach finansowych oraz rynkach. Jedyną osobą, która poza Sunakiem oficjalnie ogłosiła swój start w wyborach, była Penny Mordaunt przewodnicząca Izby Gmin. Nie zdołała jednak uzyskać wystarczającego poparcia w klubie poselskim. Kilka minut przed ogłoszeniem wyników uznała swą porażkę.

Czytaj więcej: Rishi Sunak premierem Wielkiej Brytanii 


Twitter pracuje nad własnym portfelem kryptowalut?

W ciągu ostatniego roku Twitter wprowadził na swojej stronie kilka funkcji związanych z kryptowalutami. Teraz podobno pracuje nad własnym portfelem kryptowalut, który obsłuży wpłaty i wypłaty. Takimi informacjami podzieliła się ze społecznością Twittera Jane Manchun Wong, blogerka która jest znana z ujawniania przecieków technologicznych. Nie jest wiadomo skąd Wong uzyskała informacje. Dotychczas Twitter nie ogłosił takiego produktu publicznie.

Czytaj więcej: Twitter stworzy własny portfel kryptowalut?


Fundacja NEAR zaprzestanie wsparcia dla stablecoina USN

Projekt Fundacji NEAR dotyczący stablecoina USN zakończy działalność ze względu na liczne ryzyka, w tym niewystarczające zabezpieczenie.

Czytaj więcej: Fundacja NEAR zaprzestanie wsparcia dla stablecoina USN


Przewodniczący CFTC uznaje Ethereum (ETH) za towar

Szef Commodity Futures Trading Commission (CFTC), Rostin Behnam, po raz kolejny zabrał głos w sprawie kryptowalut. Powiedział, że uważa, iż wirtualna moneta Ethereum jest towarem. Jednocześnie urzędnik zauważył, że przedstawiciele czołowych amerykańskich regulatorów finansowych nie mogą się zgodzić co do statusu wirtualnego aktywa.

Czytaj więcej: Przewodniczący CFTC uznaje Ethereum (ETH) za towar


Gary Gensler: kryptowaluty nie są zdecentralizowane

Zdaniem przewodniczącego SEC, Gary’ego Genslera, na rynku kryptowalut występuje znacząca centralizacja. W wystąpieniu podczas corocznego spotkania Securities Industry and Financial Markets Association urzędnik powiedział, że najwięksi gracze w branży (m.in. giełdy), stopniowo monopolizują kolejne obszary w sektorze cyfrowych aktywów. Jak zauważył są to wysoce scentralizowane podmioty.

Czytaj więcej: Gary Gensler: kryptowaluty nie są zdecentralizowane


Google zainwestuje 200 mln dolarów w start-up AI

Google prowadzi rozmowy w sprawie zainwestowania co najmniej 200 mln dolarów w startup AI Cohere. Opracowuje on rozwiązania do przetwarzania naturalnej mowy.

Czytaj więcej: Google zainwestuje 200 mln dolarów w start-up AI


Apple zakazuje używania NFT do odblokowywania treści i funkcji w aplikacjach

Apple kontynuuje klarowanie swojego kontrowersyjnego stanowiska w sprawie NFT. Gigant technologiczny opublikował w poniedziałek aktualizacje swoich App Store Review Guidelines. Zamieścił w nich nowe informacje dot. NFT. Niewymienne tokeny mogą być umieszczane w aplikacjach w App Store – ale nie mogą odblokować dodatkowych funkcji lub treści. –> źródło: Decrypt


Laguna Labs wprowadza na rynek token powiązany z kosztami życia

Laguna Labs uruchomiła sieć testową dla Nuon, czyli tzw. “flatcoina”, którego wartość będzie odzwierciedlać koszty utrzymania. W oświadczeniu Laguna Labs powiedział, że w przeciwieństwie do zwykłych stabilnych kryptowalut, cena flattcoinów jest związana z kosztami życia. W przypadku Nuon liczba ta jest “obliczana codziennie na podstawie obiektywnych i wiarygodnych danych o inflacji”.

Pomysł na taki “flattcoin” powstał w wyniku dyskusji na portalu społecznościowym Twitter, w których uczestniczyli główni gracze z branży, tacy jak CEO Coinbase Brian Armstrong, współzałożyciel Ethereum Vitalik Buterin i inni. –> źródło: bits.media


MakerDAO zostanie największych posiadaczem USDC

Społeczność MakerDAO zatwierdziła decyzję o nawiązaniu współpracy z Coinbase. Zdecentralizowana organizacja powierzy instytucjonalnemu ramieniu giełdy (Coinbase Prime) opiekę nad 1,6 mld USDC w zamian za 1,5% rocznego oprocentowania. Tym samym MakerDAO stanie się największym posiadaczem USD Coinów.


Prokuratorzy z Korei Płd. żądają 8 lat więzienia dla twórcy giełdy Bithumb

Lee Jung-hoona były prezes Bithumb Holdings mierzy się z zarzutami dokonania oszustwa na 70 mln USD. Pieniądze miały zostać skradzione Kimowi Byung Gunowi, prezesowi imperium chirurgii kosmetycznej BK Group, podczas negocjacji dotyczących sprzedaży giełdy. Na rozprawie 25 października południowokoreańscy prokuratorzy wnieśli o karę 8 lat pozbawienia wolności dla Jung-hoona. Werdykt ma zapaść w grudniu tego roku. –> źródło: CoinDesk


Dyrektor generalny BitMEX odchodzi z giełdy

Ustępujący CEO BitMEX Alexander Hoeptner objął stery giełdy pod koniec 2020 roku, zastępując na tym stanowisku Arthura Hayesa, który mierzył się z kłopotami prawnymi ze strony amerykańskich władz. Hoeptner odszedł ze skutkiem natychmiastowym (nie podano powodu). Tymczasowym dyrektorem generalnym BitMEX został Stephan Lutz. –> źródło: The Block


Chiński wywiad wykorzystuje BTC?

Departament Sprawiedliwości USA oskarżył dwóch chińskich oficerów wywiadu, którzy mieli przekupić pracownika FBI w sprawie związanej ze spółką Huawei. W zamian za dodatkowe informacje o toczącym sie śledztwie, mieli płacić mu m.in. w bitcoinie, korzystając z funkcji miksera kryptowalut, oferowanej przez Wasabi Wallet. –> źródło: Decrypt


Izraelska giełda stworzy platformę do handlu cyfrowymi aktywami

Giełda Papierów Wartościowych w Tel Awiwie (TASE), będąca jedynym izraelskim rynkiem akcji i obligacji, rozpoczęła inicjatywę stworzenia platformy transakcyjnej, opartej na technologii blockchain i cyfrowych aktywach. TASE planuje nie tylko tokenizować tradycyjne aktywa, ale także “wejść do świata kryptowalut”, o czym mówi strategiczny dokument giełdy na lata 2023 – 2027. –> źródło: CryptoPotato

sytuacja na rynku kryptowalut 25.10.2022reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.