Rishi Sunak, entuzjasta kryptowalut nowym premierem UK

Entuzjasta kryptowalut premierem UK

Autor: Anna Sutowicz
Rishi Sunak nowym premierem Wielkiej Brytanii

Rishi Sunak został nowym liderem rządzącej Partii Konserwatywnej i obejmie urząd premiera kraju. Nowy premier chce, aby jego kraj stał się centrum technologii i inwestycji w kryptowaluty.


Rishi Sunak zastąpił Liz Truss

Rishi Sunak, 42-letni były minister finansów, zastąpił Liz Truss i został premierem Wielkiej Brytanii. Jako jedyny z pretendentów do przywództwa w partii uzyskał wymagane poparcie min. 100 posłów. Nowy premier Wielkiej Brytanii dąży do tego, by kraj stał się centrum technologii i inwestycji w kryptowaluty.

Na uchwalenie czeka Ustawa o usługach finansowych oraz rynkach (Financial Services and Markets Bill). Jeśli ustawa wejdzie w życie, wówczas przekaże lokalnym regulatorom szeroki zakres kompetencji w branży kryptowalut. Mimo tego, iż rząd Liz Truss zobowiązał się do kontynuacji polityki w tym zakresie, to jednak jej rezygnacja wzbudziła obawy wśród przedstawicieli branży kryptowalutowej.

Jedyną osobą, która oprócz Sunaka ogłosiła oficjalnie swój start w wyborach, była Penny Mordaunt przewodnicząca Izby Gmin. Jednakże nie zdołała ona uzyskać wystarczającego poparcia w klubie poselskim i na parę minut przed ogłoszeniem wyników uznała swą porażkę.

Sunak chce stworzyć centrum kryptowalut

Już w kwietniu tego roku rząd brytyjski zapowiedział wprowadzenie szeregu inicjatyw, których celem jest uczynienie Wielkiej Brytanii centrum technologii i inwestycji w kryptowaluty. Rishi Sunak, który wówczas sprawował stanowisko Ministra Skarbu powiedział:

Założenia, które nakreśliliśmy w dniu dzisiejszym pomogą zapewnić, iż spółki będą mogły inwestować, zwiększać swoją innowacyjność oraz zakres działalności w naszym kraju.

Jednym z pierwszych kroków miało być wprowadzenie stablecoinów do brytyjskiego systemu płatniczego.

Sunak został ministrem finansów Wielkiej Brytanii jako 40-latek. Stanowisko objął w lutym 2020 roku i od razu musiał zmierzyć się ze światową pandemią COVID-19 i jej konsekwencjami.

Rishi Sunak nowym premierem Wielkiej Brytaniireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.