Fundacja NEAR zaprzestanie wsparcia dla stablecoina USN | Wiadomości | CrypS.

Fundacja NEAR zaprzestanie wsparcia dla stablecoina USN

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski

Projekt Fundacji NEAR dotyczący stablecoina USN zakończy działalność ze względu na liczne ryzyka, w tym niewystarczające zabezpieczenie.


Premiera “stablecoina” z konkurencyjnej platformy Ethereum miała miejsce w kwietniu. Kryptowaluta była obsługiwana przez Decentral Bank, zdecentralizowaną autonomiczną organizację.

Początkowo cena stablecoina była wspierana przez transakcje arbitrażowe oraz fundusz rezerwowy z NEAR i USDT. Uruchomienie USN zbiegło się z niekorzystnymi warunkami rynkowymi, w szczególności z załamaniem się ekosystemu Terra.

Według oświadczenia Fundacji NEAR, aktywo stało się w ostatnim czasie niewystarczająco zabezpieczone. Organizacja non-profit napisała we wpisie na blogu:

Decentral Bank potwierdził, że było to spowodowane pierwotnie algorytmiczną wersją USN (v1). Po czerwcowej aktualizacji do wersji 2, nie jest już ona algorytmiczna, ale została narażona na ryzyko niedostatecznego zabezpieczenia w ekstremalnych warunkach rynkowych.

Później Decentral Bank również opublikował post o “stopniowym wygaszaniu projektu”.

W ramach programu ochrony USN przeznaczono 40 milionów dolarów, które w ciągu roku umożliwią użytkownikom wymianę stablecoina NEAR na USDT i inne aktywa. Przedstawiciele Decentral Bank stwierdzili:

USN napotkał wiele przeszkód w ciągu ostatnich kilku miesięcy, m.in. zwiększoną kontrolę regulacyjną i zmieniające się postrzeganie rynku ze względu na ostatnie głośne incydenty.

USN był względnie stabilny

Poniższy wykres ilustruje względną stabilność kursu wymiany stablecoina od momentu jego uruchomienia.

usn stablecoin near

Przypomnijmy, że we wrześniu Fundacja NEAR uruchomiła fundusz o wartości 100 milionów dolarów, którego działalność koncentruje się na Web3.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.