Przewodniczący CFTC uznaje Ethereum (ETH) za towar | Wiadomości | CrypS.

Przewodniczący CFTC uznaje Ethereum (ETH) za towar

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
cftc

Szef Commodity Futures Trading Commission (CFTC), Rostin Behnam, po raz kolejny zabrał głos w sprawie kryptowalut. Powiedział, że uważa, iż wirtualna moneta Ethereum jest towarem.


Jednocześnie urzędnik zauważył, że przedstawiciele czołowych amerykańskich regulatorów finansowych nie mogą się zgodzić co do statusu wirtualnego aktywa.

Benham podkreślił, że przewodniczący SEC Gary Gensler ma inne zdanie w tej sprawie. Amerykański regulator wielokrotnie odmawiał komentarza na temat statusu Ethereum. Jednak niekiedy sugerował, że eter nie może być zrównany z towarem. Przy kilku okazjach twierdził, że ma silne argumenty za tym, aby druga co do wielkości kryptowaluta została sklasyfikowana jako niezarejestrowany papier wartościowy.

Wielu analityków zauważa, że Gensler wielokrotnie uznawał Bitcoina (BTC) za towar. Oznaczało to, że największa na świecie cyfrowa waluta nie powinna być kontrolowana przez SEC. Odmówił jednak wyjaśnienia, dlaczego statusy BTC i ETH są różne.

Kto powinien kontrolować rynek kryptowalut w USA?

Tymczasem w USA trwa obecnie ostra debata na temat tego, kto może przejąć kontrolę nad rynkiem kryptowalut. Niektórzy uważają, że powinna to zrobić SEC, podczas gdy inni upierają się, że jest to bezpośrednia kompetencja CFTC. Gensler wielokrotnie powtarzał, że zdecydowana większość istniejących kryptowalut to niezarejestrowane papiery wartościowe, co oznacza, że nadzór nad nimi należy do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Jednocześnie sam Behnam zdecydowanie odrzucił pomysł, jakoby CFTC miała być łagodniejsza dla sektora kryptowalut i stwierdził, że wraz z SEC powinny współpracować, aby skuteczniej regulować ten sektor.

cftc



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.