Google zainwestuje 200 mln dolarów w start-up AI | Wiadomości | CrypS.

Google zainwestuje 200 mln dolarów w start-up AI

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Oprogramowanie dostarczone przez Google Ads drenuje cały portfel kryptowalutowy influencera

Google prowadzi rozmowy w sprawie zainwestowania co najmniej 200 mln dolarów w startup AI Cohere. Opracowuje on rozwiązania do przetwarzania naturalnej mowy. O fakcie tym poinformował The Wall Street Journal.


Według źródła, Cohere prowadziło również rozmowy z producentem chipów Nvidia na temat ewentualnych strategicznych inwestycji. Kontakt pomiędzy przedstawicielami obu firm jest podobno nadal aktualny.

Google i Nvidia odmówiły komentarza. Startup nie odpowiedział też na zapytania dziennikarzy.

Czym jest Cohere?

Firma Cohere została założona w 2019 roku i ma siedzibę w Toronto. Firma tworzy oprogramowanie do przetwarzania języka naturalnego, które deweloperzy mogą wykorzystać do budowy aplikacji biznesowych, takich jak chatboty czy asystenci głosowi.

W listopadzie 2021 roku Cohere ogłosiło wieloletnie partnerstwo z Google. Gigant technologiczny dał startupowi dostęp do zasobów chmury, których startup potrzebował do trenowania modeli AI.

Wcześniej pojawiły się też informacje dot. potencjalnej wielomilionowej transakcji między Microsoftem a OpenAI. Firmy współpracują ze sobą od lat.

Zdaniem ekspertów, nadchodzące inwestycje gigantów technologicznych w start-upy i niezależne laboratoria AI świadczą o zwiększonej konkurencji w tym obszarze.

W październiku władze Teksasu złożyły pozew przeciwko Google w związku z gromadzeniem i wykorzystywaniem bez zgody danych biometrycznych użytkowników.

We wrześniu gigant technologiczny ogłosił plany aktualizacji swojego silnika syntezy mowy Speech Services na urządzeniach z Androidem.

W tym samym miesiącu Google zmniejszył o połowę swoją eksperymentalną jednostkę Area 120 i ponownie skupił grupę na projektach związanych z AI.

Oprogramowanie dostarczone przez Google Ads drenuje cały portfel kryptowalutowy influencerareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.