Arthur Hayes skazany na dwa lata w zawieszeniu i sześć miesięcy aresztu domowego | Wiadomości | CrypS.

Arthur Hayes skazany na dwa lata w zawieszeniu i sześć miesięcy aresztu domowego

Redakcja
bitmex

Amerykański sąd w Nowym Jorku skazał współzałożyciela BitMEX Arthura Hayesa za naruszenie amerykańskiej ustawy o tajemnicy bankowej poprzez nieprzestrzeganie protokołów przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy.


Hayes, który w lutym przyznał się do winy, czeka dwuletni okres zawieszenia i sześć miesięcy aresztu domowego. Jego wspólnicy – Benjamin Delo i Samuel Reed, którzy również przyznali się do winy usłyszą wyroki w czerwcu.

Kierownictwo BitMEX zostało oskarżone o oferowanie usług handlowych amerykańskim i międzynarodowym klientom bez przestrzegania wymaganych procedur przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i Know-Your-Customer. W związku z tym oskarżono ich o sprzyjanie praniu brudnych pieniędzy.

Sędzia w tej sprawie, John Koeltl, powiedział podczas wydawania wyroku, że jego działania nie były kwestią zwykłego niedopatrzenia, ale raczej, że Hayes rozumiał konsekwencje tego co robił:

Wiedział, że procedury te są wymagane, aby uniknąć wykorzystania jego firmy do prania pieniędzy i innych nielegalnych celów… Przestępstwo było czymś więcej niż tylko zwykłym niedopatrzeniem.

Adwokaci Hayesa wnosili o niekaranie go karą więzienia, podczas gdy prokuratorzy w tej sprawie domagali się ponad roku za kratami.

BitMEX został początkowo oskarżony o niewdrożenie programów przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML) w zeszłym roku. W sierpniu jego spółka macierzysta została ukarana grzywną w wysokości 100 milionów dolarów w ramach ugody z CFTC i FinCEN. Hayes, Delo i Reed również zapłacili po 10 mln USD.

bitmexreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.