Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [22.11.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [22.11.2022]

Michał Misiura
sytuacja na rynku kryptowalut 22.11.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 22 listopada.


Spis treści:


Bitcoin spada do najniższego poziomu od 2 lat

W ciągu ostatniego tygodnia krótkie pozycje stanowiły 75% wszystkich transakcji na rynku kryptowalut. Wśród inwestorów dominuje negatywny sentyment, a kurs BTC spadł poniżej 16 tys. USD po raz pierwszy od dwóch lat.

Czytaj więcej: Bitcoin spada do najniższego poziomu od 2 lat


Uniswap wprowadza nową politykę prywatności

Największa zdecentralizowana giełda Ethereum, opublikowała nową politykę prywatności. Od tej pory Uniswap będzie zbierał publiczne dane on-chain i ograniczone dane off-chain, takie jak typ urządzenia, wersja przeglądarki, z której korzysta użytkownik, jej język, identyfikator urządzenia mobilnego i pliki cookie. Jednocześnie zespół zapewnia, że nie będzie gromadzić informacji o numerze IP, adresach mailowych, czy nazwisku.

Czytaj więcej: Uniswap wprowadza nową politykę prywatności


Binance odmawia ratowania Genesis Trading

Giełda Binance nie zainwestuje w kryptowalutowego pożyczkodawcę Genesis Trading. Powodem odmowy ma być potencjalny konflikt interesów pomiędzy Binance i modelem biznesowym spółki zależnej Digital Currency Group (DCG) Barry’ego Silberta. Firma Genesis próbowała także negocjować wsparcie finansowe z alternatywnym menedżerem inwestycyjnym Apollo Global Management.

Czytaj więcej: Binance odmawia ratowania Genesis Trading


Uwaga na malware do kradzieży kryptowalut – VenomSoftX

VenomSoftX i jego kopia ViperSoftX rozprzestrzeniają się za pośrednictwem pirackich dystrybucji gier i oprogramowania. Według badaczy Avast złośliwe oprogramowanie zainfekowało od początku roku 93 000 urządzeń.

Czytaj więcej: Avast informuje o nowym malware do kradzieży kryptowalut – VenomSoftX


Główny negocjator MiCA ostrzega przed nadmierną reakcją na upadek FTX

Stefan Berger, tj. członek Parlamentu Europejskiego i główny negocjator w sprawie rozporządzenia Markets in Crypto Assets (MiCA) stwierdził, że rządy państw powinny wstrzymać się z większą regulacją kryptowalut po upadku giganta giełdowego FTX. Jego zdaniem, nie potrzebują teraz surowych przepisów i powinny poczekać do czasu, aż nowe przepisy Unii Europejskiej dotyczące kryptowalut wejdą w życie.

Czytaj więcej: Główny negocjator MiCA ostrzega przed nadmiernymi regulacjami w reakcji na upadek FTX


Black Friday na portfele Ledger i Trezor (zniżki do -30%)

Promocje z okazji Black Week pojawiły się także u producentów sprzetowych portfeli kryptowalut. Trezor oferuje do 30% zniżki na niektóre modele, a Ledger dodaje do zakupów bon na darmowe BTC za 20 lub 30 USD.

Sprawdź promocje: Black Friday na portfele Ledger i Trezor (zniżki do -30%)


Binance uruchamia kopanie w chmurze

Binance Pool uruchomił usługę Cloud Miningy, w ramach której użytkownicy mogą wykupić hasrate i prowadzić kopanie bitcoinów w chmurze. Opłata dla użytkowników zarejestrowanych do 22 grudnia wyniesie 1,5% prowizji.

Czytaj więcej: Binance uruchamia kopanie w chmurze


Binance inwestuje w producenta portfeli sprzętowych NGRAVE

Ramię venture capital giełdy Binance dokonało inwestycji w producenta portfeli sprzętowych NGRAVE. Nie ujawniono jednak dokładnej kwoty. Start-up, obecny na rynku od 2018 roku, ma w ofercie portfel sprzętowy ZERO, aplikację mobilną LIQUID oraz kartę ze stali nierdzewnej GRAPHENE.

Czytaj więcej: Binance inwestuje w producenta portfeli sprzętowych NGRAVE


Drugi współtwórca FutureNet aresztowany w Grecji

Greckie władze zatrzymały Stephana Morgensterna, współtwórcę piramidy finansowej FutureNet. 5 listopada we Włoszech aresztowano drugiego założyciela spółki – Romana Ziemiana. Oba zatrzymania zostały przeprowadzone na podstawie międzynarodowych nakazów wydanych przez Koreę Południową. –> źródło: e-tessalia.gr


JPMorgan stworzy portfel kryptowalut?

JP Morgan zarejestrował znak towarowy dla portfela cyfrowego i związanych z nim usług przetwarzania kryptowalut. Wniosek giganta bankowego został zatwierdzony przez Urząd Patentowy USA, po dwóch latach oczekiwania.

sytuacja na rynku kryptowalut 22.11.2022reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.