Genesis bankrutuje? Binance nie przyjdzie na pomoc

Genesis bankrutuje? Binance nie przyjdzie na pomoc

Anna Sutowicz
bankructwo ftx uderza w blockfi

Giełda Binance nie zainwestuje w kryptowalutowego pożyczkodawcę Genesis Trading. Powodem odmowy ma być potencjalny konflikt interesów.


Binance odmówiło ratowania Genesis Trading

Giełda Binance nie zainwestuje w Genesis Trading. Powodem odmowy ma być potencjalny konflikt interesów pomiędzy Binance a modelem biznesowym spółki zależnej Digital Currency Group (DCG), Barry’ego Silberta. Takie informacje podaje The Wall Street Journal.

Genesis nadal rozważa wszystkie swoje opcje, ale wygląda na to, że nie spieszy się do złożenia wniosku o upadłość, nawet mimo tego, że giełda Binance odmówiła inwestycji. Zaprzecza doniesieniom, że jest blisko ogłoszenia bankructwa. W poniedziałek rzecznik firmy stwierdził:

Nie mamy planów, aby złożyć wniosek o upadłość w najbliższym czasie. Naszym celem jest rozwiązanie obecnej sytuacji ugodowo bez konieczności składania wniosku o upadłość. Genesis kontynuuje konstruktywne rozmowy z wierzycielami.

Firma Genesis próbowała także negocjować wsparcie finansowe z alternatywnym menedżerem inwestycyjnym Apollo Global Management.

Genesis zawiesza wypłaty

Po raz pierwszy firma Genesis ujawniła swoje kłopoty finansowe 16 listopada 2022 roku. Wówczas poinformowała na Twitterze, że „nienormalne żądania wypłaty” przekroczyły jej obecną płynność. Firma powołała się przy tym na „ekstremalną nierównowagę rynku” i „utratę zaufania do branży spowodowaną implozją FTX”. Z tego powodu zawiesiła wypłaty i nowe pożyczki do odwołania:

Wydarzenia FTX stworzyły bezprecedensowy rynek, skutkując nienormalnymi żądaniami wypłat, które przekroczyły naszą obecną płynność… W porozumieniu z naszymi profesjonalnymi doradcami finansowymi podjęliśmy trudną decyzję o tymczasowym zawieszeniu operacji i nowych kredytów.

bankructwo ftx uderza w blockfireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.