Uniswap wprowadza nową politykę prywatności | Wiadomości | CrypS.

Uniswap wprowadza nową politykę prywatności

Mariusz Przepiórka
uniswap

Uniswap, największa zdecentralizowana giełda Ethereum, opublikowała nową politykę prywatności, której celem jest zapewnienie przejrzystości gromadzonych danych. Polityka prywatności stwierdza, że giełda będzie zbierać określone dane związane z portfelami kryptowalutowymi użytkowników.


Nowa polityka wyjaśnia, że publicznie dostępne dane on-chain są analizowane, aby pomóc w podejmowaniu świadomych decyzji. Jeśli chodzi o dane off-chain, Uniswap twierdzi, że nie zbiera wrażliwych danych osobowych, takich jak nazwiska, e-maile lub adresy IP.

– Naszym priorytetem jest ochrona danych i prywatności użytkowników, ale chcemy również podejmować decyzje oparte na danych, które poprawiają doświadczenia użytkowników. Obejmuje to publiczne dane on-chain i ograniczone dane off-chain, takie jak typ urządzenia, wersja przeglądarki itp. – wskazuje Uniswap.

W polityce prywatności wskazano, że zdecentralizowana giełda może gromadzić dane związane z identyfikatorem urządzenia mobilnego użytkowników, plikami cookie, informacjami z localStorage, systemem operacyjnym, urządzeniem lub językiem przeglądarki. Takie informacje mogą być wykorzystane do zapamiętania, które tokeny użytkownicy zaimportowali, a także poznać ich preferencje i interakcje.

Działania po blokadzie adresów Tornado Cash

Ponadto giełda potwierdziła, że monitoruje portfele użytkowników z pomocą niektórych dostawców analityki blockchain, aby pomóc w identyfikacji nielegalnej aktywności. Działania Uniswap są podejmowane kilka miesięcy po tym, jak giełda, przy współpracy z firmą TRM Labs, zablokowała 253 adresy kryptowalutowe powiązane z mieszarką Tornado Cash.

Uniswap jest zdecentralizowaną giełdą o najwyższym wolumenie obrotu na blockchainie Ethereum. Według danych The Block, w listopadzie giełda Uniswap odpowiadała za około 60% wolumenu obrotu Ethereum w sieci. Uniswap Labs, twórcy Uniswap, w zeszłym miesiącu zebrali 165 mln USD w rundzie finansowania, a wycena giełdy osiąga obecnie 1,6 mld USD.

uniswapreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.