Avast informuje o nowym malware do kradzieży kryptowalut - VenomSoftX | Wiadomości | CrypS.

Avast informuje o nowym malware do kradzieży kryptowalut – VenomSoftX

Redakcja
wirus

Firma zajmująca się bezpieczeństwem informacji Avast ostrzegła przed rozprzestrzenianiem się nowego złośliwego rozszerzenia VenomSoftX dla przeglądarki Google Chrome, które kradnie kryptowaluty.


Według ekspertów Avast, sam wirus znany jest od 2020 roku, ale od początku 2022 roku nastąpił gwałtowny wzrost liczby infekcji – ponad 93 tysiące. VenomSoftX i jego kopia ViperSoftX rozprzestrzeniają się za pośrednictwem pirackich dystrybucji gier i oprogramowania.

Złośliwe rozszerzenie jest zakamuflowane jako Google Sheets 2.1, a zdarzały się również przypadki, że było instalowane jako Update Manager.

Wirusy śledzą wizyty użytkowników na stronach internetowych popularnych giełd kryptowalutowych i spoofują żądania API w celu kradzieży kryptowalut.

VenomSoftX monitoruje również zawartość schowka w poszukiwaniu adresów i haseł portfeli kryptowalutowych. Co więcej, użytkownikowi pokazywany jest adres jego portfela, ale w tle wirusy starają się przelać wszystkie możliwe środki na adresy hakerów.

Na liście stron odwiedzanych przez wirusa znalazły się Binance, Coinbase, Gate.io, Kucoin i Blockchain.com. Na podstawie transakcji hakerom udało się wykraść aktywa o wartości co najmniej 130 tys. dolarów.

Eksperci Avast zaapelowali do użytkowników, by sprawdzili, czy w ich przeglądarkach nie ma rozszerzenia Google Sheets.

wirusreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.