Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [22.09.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [22.09.2022]

Autor: Redakcja
Redaktor: Michał Misiura
sytuacja na rynku kryptowalut 22.09.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 22 września

Spis treści:


Fed podnosi stopy o kolejne 75 punktów bazowych

W środę, 21 września, amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) podniosła jednorazowo przedział kluczowych stóp procentowych o 75 punktów bazowych, do poziomu 3-3,25%. Rynek kryptowalut zareagował spadkiem.

Czytaj więcej: Fed podnosi stopy o kolejne 75 punktów bazowych


CEO JPMorgan: kryptowaluty to zdecentralizowane schematy Ponziego

Jamie Dimon – dyrektor generalny JPMorgan powiedział, że kryptowaluty to zdecentralizowane schematy Ponziego. Podczas wystąpienia przed amerykańską Komisją Usług Finansowych porównał je również do opowieści o dwóch miastach. Według niego: po jednej stronie mamy tokeny, które aspirują do bycia walutami (i w jego opinii są złe), a po drugiej innowacje, czyli DeFi, blockchain oraz “tokeny które coś robią”.

Dimon jest znanym sceptykiem kryptowalut, ale nie przeszkadza mu to w robieniu interesów na tym rynku. JPMorgan korzysta z własnego stablecoina oraz rozwija osobny dział związany z technologią blockchain.

Czytaj więcej: CEO JPMorgan: kryptowaluty to zdecentralizowane schematy Ponziego


Projekt ustawy unijnej może sprawić, że NFT będą regulowane jako papiery wartościowe

Przełomowy i obecnie sfinalizowany projekt legislacyjny Unii Europejskiej dotyczący rynków aktywów kryptograficznych (MiCA) stwierdza, że NFT sprzedawane jako elementy dużych kolekcji posiadają niewiele lub nie posiadają żadnych wyraźnie unikalnych cech lub użyteczności, a zatem podlegałyby takiej samej kontroli regulacyjnej jak kryptowaluty.

Według profesora prawa z University of Kentucky, Briana Fyre’a, język przepisów sprowadza się do tego, że UE oznaczy jako papiery wartościowe główne blue chipy NFT, takie jak Bored Ape Yacht Club (BAYC), Cryptopunks i Doodles. –> źródło: Decrypt


Sąd nakazał Tetherowi przedstawienie stanu rezerw

Sąd w Nowym Jorku nakazał Tether Limited przedstawienie dokumentów finansowych pozwalających na oszacowanie rezerw stablecoina USDT. Jest to część potencjalnego pozwu o manipulację rynkiem.

Czytaj więcej: Sąd nakazał Tetherowi przedstawienie stanu rezerw


NFT Ethereum napędzają adopcję kryptowalut w Azji Środkowej i Południowej

Według najnowszego raportu Chainalysis w połączonym regionie Azji Środkowej, Azji Południowej oraz Oceanii (CSAO) aż 58% ruchu sieciowego, związanego z kryptowalutami, trafia do platform NFT. W CSAO znajduje się 7 z 20 krajów o najwyższym indeksie adopcji kryptowalut, któremu przewodzi Wietnam. Zdaniem analityków tak wysoka aktywność dotycząca NFT może wiązać się z sektorem gier opartych na blockchainie.

Czytaj więcej: NFT Ethereum napędzają adopcję kryptowalut w Azji Środkowej i Południowej


Dyrektor generalny Krakena ustępuje ze stanowiska po 10 latach

Dyrektor generalny i współzałożyciel giełdy kryptowalut Kraken odchodzi ze stanowiska po 10 latach. Jesse Powell pozostanie kierownikiem zarządu, jednak w swojej dalszej działalności zamierza skoncentrować się na nowych produktach oraz byciu rzecznikiem branży kryptowalut.

Czytaj więcej: Dyrektor generalny Krakena ustępuje ze stanowiska po ponad 10 latach pracy


Coinbase rozda nazwy użytkowników ENS, by uprościć przesyłanie kryptowalut

Coinbase rozda swoim klientom domeny Ethereum Name Service (ENS), którymi będzie można zastąpić długi klucz publiczny, niezbędny do przesyłania kryptowalut. Dzięki temu bezpośrednie transfery między użytkownikami staną się o wiele prostsze. Nowe adresy można otrzymać poprzez rozszerzenie przeglądarki Coinbase Wallet. Jest to portfel typu non-custodial.

Czytaj więcej: Coinbase rozda nazwy użytkowników ENS, by uprościć przesyłanie kryptowalut


Francuski gigant bankowy zacznie obsługę funduszy BTC dla instytucji

Societe Generale, czyli jeden z największych francuskich banków, ogłosił plany wejścia na rynek cyfrowych aktywów. Do jego oferty dla klientów instytucjonalnych dołączy pomoc w zarządzaniu kryptowalutowymi funduszami, która obejmie powiernictwo, wsparcie merytoryczne i zarządzanie ryzykiem. –> źródło: Bitcoin Magazine


Helium oficjalnie przejdzie na blockchain Solana

Społeczność projektu Helium, stojąca za rozwojem zdecentralizowanej sieci bezprzewodowej, zatwierdziła propozycję migracji z natywnego blockchaina do Solany. Deweloperzy złożyli wniosek w sierpniu 2022 roku. Głosowanie zakończyło się 21 września. Wniosek został poparty przez 6177 członków społeczności, którzy zablokowali na jego rzecz ponad 12 milionów tokenów HNT. Przeciwko opowiedziało się łącznie 1270 wyborców. –> źródło: ForkLog


Przeglądarka Opera dodaje obsługę sieci Elrond

Popularna przeglądarka Web3 zintegrowała piąty blockchain po Ethereum, Bitcoin, Polygon i BNB Chain. Użytkownicy Opery otrzymają dostęp Elronda oraz ekosystemu Elrond Standard Digital Token (ESDT). –> źródło: Cointelegraph


Pierwsze kryptowalutowe licencje w Izraelu i Estonii

Striga, czyli firma z pogranicza bankowości i kryptowalut, stała się pierwszą spółką, która otrzymała licencję w ramach nowego estońskiego reżimu prawnego, który zaostrzono na początku roku.

Izraelski Urząd Rynków Kapitałowych przyznał w tym miesiącu dwie pierwsze licencje dla spółek z branży kryptowalut. Na początku września pierwszą otrzymała firma Hybrid Bridge Holdings (HBH), która buduje platformę do przechowywania i handlu cyfrowymi aktywami. Drugą przyznano w tym tygodniu i trafiła ona do lokalnej giełdy kryptowalut Bits of Gold. –> źródło: CoinDesk

sytuacja na rynku kryptowalut 22.09.2022

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.