NFT Ethereum napędzają adopcję kryptowalut w Azji Środkowej i Południowej | Wiadomości | CrypS.

NFT Ethereum napędzają adopcję kryptowalut w Azji Środkowej i Południowej

Anna Sutowicz
nft kryptowaluty

Według środowego raportu Chainalysis, spośród całego ruchu internetowego związanego z kryptowalutami w regionie ponad połowa trafia do witryn niewymiennych tokenów (NFT).


Jak podaje wczorajszy raport firmy analitycznej Chainalysis, w drugim kwartale 2022 roku 58% ruchu internetowego z Azji Środkowej, Azji Południowej oraz z Oceanii (CSAO) było związane z niewymiennymi tokenami (NFT). Raport Chainalysis informuje także, że obywatele w tym regionie otrzymali w sumie 932 mld USD wartości kryptowalut od lipca 2021 do czerwca 2022.

Poza tym CSAO jest siedzibą siedmiu z dwudziestu krajów o najwyższym indeksie adopcji kryptowalut. Na liście znalazł się m.in. Wietnam, Filipiny, Indie, Pakistan, Tajlandia, Nepal i Indonezja. Wietnam już drugi raz z rzędu zajął najwyższe miejsce.

Według raportu Chainalysis:

W przypadku krajów o dużym ruchu internetowym do rynków NFT – zwłaszcza Tajlandii, Wietnamu i Filipin – duża część ruchu związanego z NFT może zatem pochodzić od graczy w gry oparte na technologii blockchain.

Kryptowaluty są coraz bardziej popularne

Raport Chainalysis pokazuje, że kryptowaluty zyskują popularność jako narzędzie do przekazywania pieniędzy:

Pakistan, Indie i Bangladesz mają rynki przekazów pieniężnych o wartości ponad 20 miliardów dolarów, a dostawcy płatności opartych na blockchain zaczynają zakłócać działanie tradycyjnych pośredników.

NFT – co to?

Niewymienne tokeny (NFT) to unikalne tokeny oparte na blockchain, które są używane do reprezentowania własności nad innymi cyfrowymi lub fizycznymi przedmiotami. Podbijają świat nie tylko w środowisku artystów, lecz również inwestorów – osiągając o wiele wyższe ceny niż oryginalne odpowiedniki prac. Każdy niewymienny token jest unikalny w stosunku do pozostałych tokenów w danym łańcuchu.

W ciągu ostatnich dwóch lat rynek niewymiennych tokenów eksplodował. W 2021 roku sprzedaż tych zasobów cyfrowych osiągnęła 23 mld USD.

nft kryptowaluty
reklama
reklama

Dodaj komentarz