Coinbase rozda nazwy użytkowników ENS, by uprościć przesyłanie kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Coinbase rozda nazwy użytkowników ENS, by uprościć przesyłanie kryptowalut

Mariusz Przepiórka
Coinbase i SEC zawiadomienie Wells

Uproszczone portfele kryptowalutowe zyskują coraz większą popularność w przestrzeni blockchain. Z tego powodu giełda Coinbase przeprowadziła integrację z Ethereum Name Service (ENS), aby dać swoim klientom nazwy użytkowników, które zastąpią ich tradycyjne adresy kryptowalutowych portfeli.


W jednym z komunikatów giełda ogłosiła, że będzie rozdawać darmowe nazwy użytkowników „name.cb.id”. Użytkownicy mogą otrzymać nowe adresy poprzez rozszerzenie przeglądarki Coinbase Wallet i używać go do transakcji. Dzięki temu klienci giełdy będą mogli wysyłać i odbierać tokeny kryptowalutowe przy użyciu uproszczonej nazwy zamiast zwykłego 42-znakowego adresu alfanumerycznego.

Giełda poinformowała również, że jest to niezbędny krok w tworzeniu bardziej otwartego systemu finansowego dla świata. Według Coinbase, użycie „czytelnych dla ludzi” nazw użytkowników to krok w kierunku uczynienia środowiska Web3 bardziej przyjaznym dla użytkowników. Firma podkreśliła, że uproszczone nazwy użytkowników ułatwią wyeliminowanie niepokoju związanego z wysyłaniem kryptowalut i tokenów NFT za pomocą tradycyjnych adresów portfeli.

Uproszczone adresy coraz bardziej popularne

Coinbase wskazała, że użytkownicy mogą wykorzystać nazwę użytkownika do budowania swojej tożsamości online. Według giełdy jest to jednak dopiero pierwszy krok i wciąż pozostało wiele do zrobienia w zakresie „luk związanych z tożsamością”, które muszą zostać rozwiązane, zanim środowisko Web3 będzie wykorzystane przez miliardy użytkowników.

Uproszczone adresy portfeli stały się popularne w okresie spadków na rynku. W samym tylko lipcu rejestracje ENS wzrosły o 200%, a w ciągu tygodnia odnotowano łącznie 126 141 rejestracji. Nastąpiło to w momencie, gdy średnie opłaty w sieci Ethereum Network spadły do 1,57 USD i gdy sprzedano drugą pod względem ceny domenę .eth.

Tymczasem Nick Johnson, założyciel ENS, powiedział niedawno, że jego zespół nie zdawał sobie sprawy z tego, jak cenny stanie się ENS, które stworzyli. Johnson uważa, że użytkownicy rejestrują nazwy ENS, ponieważ pomaga im to uzyskać zdecentralizowaną tożsamość, która działa na wielu platformach.

Coinbase i SEC zawiadomienie Wellsreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.