Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [21.12.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [21.12.2022]

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
sytuacja na rynku kryptowalut 21.12.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 21 grudnia.


Spis treści:


Inwestorzy detaliczni gromadzą najwięcej bitcoinów w historii

Około 17% całkowitej podaży bitcoina, która znajduje się w obiegu rynkowym, jest obecnie w rękach inwestorów detalicznych – podała firma analityczna Glassnode. Osoby należące do tej kategorii definiuje się jako posiadaczy od 0 do 10 BTC. Nigdy wcześniej posiadanie bitcoina nie było tak rozproszone pomiędzy drobnymi uczestnikami rynku.

Czytaj więcej: 17% podaży BTC w rękach inwestorów detalicznych


Bitcoiny z QuadrigaCX w ruchu

Około 104 BTC (~1,7 mln USD) związane z upadłą kanadyjską giełdą kryptowalut QuadrigaCX zostały przeniesione z zimnych portfeli na nowe adresy. Monety nie były poruszane od przeszło trzech lat. Według CoinDesk, powiernik QuadrigaCX – audytor EY, nie inicjował tych transakcji.

Czytaj więcej: Bitcoin z QuadrigaCX zaczął się poruszać


Binance i Coinbase zyskały na upadku FTX

Największa amerykańska platforma kryptowalutowa Coinbase oraz giełda Binance znacznie wzmocniły się od czasu upadku imperium biznesowego Sama Bankmana-Frieda. Poniższy wykres ilustruje dynamikę udziału w rynku giełd wspierających handel walutami fiat.

wykres

Czytaj więcej: Binance i Coinbase zyskały na upadku FTX


Czy Waves stworzy nowego stablecoina?

CEO i założyciel Waves Platform, Sascha Iwanow, ogłosił plany uruchomienia nowego stablecoina. Plan ten wywołał lawinę negatywnych komentarzy na Twitterze, ponieważ inny stablecoin ekosystemu – USDN od miesięcy nie może utrzymać pegu do dolara.

Czytaj więcej: Czy Waves stworzy nowego stablecoina?


Hakerzy żądają 2,25 mln USD w BTC od chińskiego producenta samochodów elektrycznych

Hakerzy zażądali, aby NIO, największy chiński producent pojazdów elektrycznych, zapłacił 2,25 miliona dolarów w bitcoinach (BTC) za skradzione informacje o użytkownikach. Firma zgłosiła incydent odpowiednim organom regulacyjnym i oświadczyła, że ​​nie zamierza zapłacić okupu.

Czytaj więcej: Hakerzy żądają 2,25 mln USD w BTC od chińskiego producenta samochodów elektrycznych


FC Barcelona i Crypto.com naruszyły brytyjskie przepisy reklamując NFT

Brytyjski Urząd ds. Standardów Reklamy (ASA) orzekł przeciwko reklamom NFT FC Barcelony i Crypto.com. Uznał, że wprowadzają w błąd, ponieważ nie wyjaśniają ryzyka związanego z niewymiennymi tokenami i nie informują o stosowanych opłatach. Obie reklamy nie mogą pojawiać się ponownie w takiej formie.

Czytaj więcej: FC Barcelona i Crypto.com naruszyły brytyjskie przepisy reklamując NFT


Demokraci zwrócą darowizny od FTX

Negatywne doniesienia otaczające upadłą giełdę kryptowalutową FTX zainspirowały różne organizacje polityczne należące do Partii Demokratycznej do zwrotu prawie 10 milionów USD w darowiznach od kierownictwa firmy. Przyjmuje się, że w ciągu ostatnich dwóch lat Sam Bankman-Fried wydał na kampanie polityków 46,5 mln USD. –> źródło: Crypto Briefing


Greenidge sprzeda koparki NYDIG, aby spłacić 74 mln USD długu

Giełdowa spółka Greenidge Generation, działająca w branży wydobycia bitcoinów, zawarła umowę z pożyczkodawcą NYDIG, aby sprzedać większość swoich maszyn górniczych w celu spłacenia 74 mln dolarów długu – czytamy na stronie SEC.


Forbes: meksykański kartel wyprał przez Binance do 40 mln $

Ostatni raport Reutera, w którym dziennikarze poruszali temat nieprzejrzystej księgowości Binance, nie był jedynym artykułem na temat giełdy, który ukazał się w tym samym dniu.

19 grudnia Forbes opublikował historię opisującą współpracę pomiędzy DEA, a Binance w celu zwalczania użycia kryptowalut przez meksykański kartel (nie podano nazwy konkretnego gangu). Według raportu, w którym znalazła się także wypowiedź przedstawiciela giełdy, na platformę mogło trafić od 15 do 40 mln dolarów pochodzących z narkotyków. Biorąc pod uwagę roczne obroty Binance (według ostatniej publikacji Reutera 22 biliony dolarów) oraz zarobki meksykańskich karteli, raczej nie jest to zbyt wysoka kwota. –> źródło: Forbes

sytuacja na rynku kryptowalut 21.12.2022reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.