Hakerzy żądają 2,25 mln USD w BTC od chińskiego producenta samochodów elektrycznych | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy żądają 2,25 mln USD w BTC od chińskiego producenta samochodów elektrycznych

Anna Sutowicz
korea, cyberprzestępczość, Cyberpolicja we współpracy z firmą Crystal Blockchain skutecznie zwalcza oszustwa

NIO, chiński producent samochodów elektrycznych przyznał, że niektóre podstawowe informacje o użytkownikach i sprzedaży pojazdów zostały skradzione. Cyberprzestępcy domagają się 2,25 mln dolarów w BTC za zachowanie danych w tajemnicy.


Hakerzy zażądali, aby NIO, największy chiński producent pojazdów elektrycznych, który bywa porównywany do Tesli zapłacił 2,25 miliona dolarów w bitcoinach (BTC) za skradzione informacje. Na reakcję NIO nie trzeba było długo czekać. Niezwłocznie po otrzymaniu e-maila z wymuszeniem, firma powołała specjalny zespół, który jeszcze tego samego dnia przeprowadził dochodzenie i zareagował, a przy pierwszej okazji zgłosił incydent odpowiednim organom regulacyjnym.

Według wstępnej kontroli, ​​skradzione dane stanowiły „niektóre podstawowe informacje o użytkownikach i sprzedaży samochodów do sierpnia 2021 r.”

Firma jednocześnie potępiła kradzież danych i nieautoryzowany handel. Zapewniła, że ​​wdrożyła już odpowiednie środki w celu poprawy bezpieczeństwa cybernetycznego.

Przepraszamy za wpływ, jaki ten incydent wywarł na naszych użytkowników i uroczyście obiecujemy wziąć odpowiedzialność za wszelkie szkody wyrządzone naszym użytkownikom w wyniku tego incydentu. (…) Wyciągniemy wnioski i wzmocnimy naszą siłę techniczną, aby stale ulepszać ochronę systemów informatycznych NIO, aby w pełni chronić bezpieczeństwo informacji naszych użytkowników – czytamy w oświadczeniu NIO.

W odpowiedzi na ten hakerski incydent, chiński producent samochodów elektrycznych dodał, że ​​nie zamierza zapłacić okupu.

korea, cyberprzestępczość, Cyberpolicja we współpracy z firmą Crystal Blockchain skutecznie zwalcza oszustwareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.