Binance i Coinbase zyskały na upadku FTX | Wiadomości | CrypS.

Binance i Coinbase zyskały na upadku FTX

Redakcja
binance coinbase

Największa amerykańska platforma kryptowalutowa Coinbase oraz giełda Binance znacznie wzmocniły się od czasu upadku imperium biznesowego Sama Bankmana-Frieda.


Poniższy wykres ilustruje dynamikę udziału w rynku giełd wspierających handel walutami fiat.

wykres

Udział Coinbase od września wzrósł prawie dwukrotnie, z 22,8% do 40%.

Wśród giełd, które obsługują tylko handel kryptowalutami, udział Binance wzrósł w tym samym okresie z 82,7% do 87%.

wykres2

Dominacja OKX spadła z 8,88% do 6%. Huobi, Gate.io i Kucoin wszystkie mają udziały poniżej 5%.

Inne nowości u Binance i Coinbase

Dla przypomnienia, w zeszłym tygodniu miała miejsce masowa fala wypłat z Binance. W następstwie artykułu Reutera o śledztwie przeciwko giełdzie, klienci wypłacili ponad 6 mld dolarów w różnych aktywach, w ciągu kilku dni.

Krótko przed tym Binance zawiesił wypłaty dla części aktywów i ograniczył konta niektórych użytkowników z powodu “nienormalnych ruchów cenowych w niektórych parach handlowych”.

Wcześniej CEO Coinbase Brian Armstrong wykluczył wpływ upadku FTX na własną platformę transakcyjną. Podkreślił, że kryzys, który pochłonął imperium biznesowe Sama Bankmana-Frieda, był wynikiem “ryzykownych praktyk biznesowych” i “niewłaściwego wykorzystania funduszy klientów”.

Akcje Coinbase znajdują się aktualnie na historycznie niskim poziomie i według stanu na dzień 21.12.2022 tracą prawie 90% od początku emisji.

binance coinbasereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.