Bitcoiny z QuadrigaCX w ruchu | Wiadomości | CrypS.

Bitcoiny z QuadrigaCX w ruchu

Redakcja
quadrigacx

Około 104 BTC (~1,7 mln USD) związane z upadłą kanadyjską giełdą kryptowalut QuadrigaCX zostały przeniesione z zimnych portfeli na nowe adresy. Monety nie były poruszane od przeszło trzech lat.


Według CoinDesk, powiernik QuadrigaCX – audytor Ernst and Young (EY), nie inicjował tych transakcji. Organizacja zdążyła już oficjalnie potwierdzić, że nie miała nic wspólnego z transferem.

Upadek QuadrigaCX

Giełda upadła w 2019 roku po śmierci jej współzałożyciela Geralda Cottena. Okazało się, że jest on jedynym posiadaczem kluczy prywatnych do zimnych portfeli. Platforma była winna użytkownikom 171,5 mln dolarów. Sprawa jest owiana tajemnicą do tej pory, a na jej temat powstał nawet film wyprodukowany przez Netflix.

W lutym 2019 roku EY poinformował, że giełda straciła kolejne 103 BTC w wyniku nieumyślnego błędu. Platforma przeniosła aktywa na zimny portfel, do którego dostęp został utracony.

To właśnie te monety zaczęły się poruszać 17 grudnia 2022 roku. ZachXBT zauważył, że 69 BTC zostało wysłanych do usługi miksera Wasabi.

Magdalena Gronowska z EY, członek rady wierzycieli giełdy skomentowała sytuację w następujący sposób:

“Inspektorzy ds. upadłości mają wiedzę na temat przepływu środków QuadrigaCX. Dziękuję blockchain forensics za śledzenie przepływów. Jesteśmy w trakcie zbierania kolejnych informacji i mamy nadzieję na odzyskanie skradzionych środków.”

quadrigacxreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.