Czy Waves stworzy nowego stablecoina? | Wiadomości | CrypS.

Czy Waves stworzy nowego stablecoina?

Redakcja
waves

CEO i założyciel Waves Platform, Sascha Iwanow, ogłosił plany uruchomienia nowego steblecoina. Zapowiedź ta wywołała lawinę negatywnych komentarzy na Twitterze.


Iwanow napisał, że nie ujawni żadnych dalszych szczegółów dotyczących stablecoina, dopóki nie zostanie rozwiązana kwestia depegu Neutrino USD (USDN), który już jakiś czas temu oderwał się od kursu dolara. Aktualnie cena tokena to około 50 centów.

Następnie przypisał wydanie stablcoina potrzebie stworzenia “protokołu bardziej przystosowanego do obecnych warunków rynkowych”.

Co z USDN?

Iwanow zapewnił też, że sytuacja USDN “będzie dobra”:

Więc chłopaki, proszę oszczędzajcie oddech, Waves nie zamierza się wyzerować, lol. USDN i jego siostrzane tokeny SURF i NSBT będą żyć dalej. W tej kwestii nic się nie zmienia.

Według CEO Waves nowy stablecoin w dłuższej perspektywie naprawi również problem tokenów VIRES. W kwietniu Iwanow poinformował, że adres związany z Alameda Research pożyczył ponad 630 000 tokenów WAVES (~ 31 milionów dolarów) za pośrednictwem platformy Vires.Finance przy ~20% APR.

W komentarzach użytkownicy krytykowali wprowadzenie nowej monety. Uznali to za potwierdzenie porażki USDN i wyciągnęli analogię do ponownego uruchomienia Terra po dewaluacji algorytmicznego stablecoina UST i natywnej monety LUNA.

wavesreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.