Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [21.07.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [21.07.2023]

Kurs kryptowalut 21.07.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 21 lipca 2023 roku


Spis treści:


SBF próbuje zaszkodzić Caroline Ellison. Wyciekły jej prywatne notatki

Caroline Ellison jest jedną z głównych postaci, które są zamieszane bezpośrednio w sprawę defraudacji środków z platformy giełdy FTX. Była dyrektorka generalna Alameda Research jednak postanowiła pójść na współpracę z władzami i będzie zeznawać przeciwko Samowi Bankmanowi-Friedowi. Ten natomiast postanowił wykorzystać jej prywatne zapiski, by przedstawić ją w gorszym świetle przed sądem. SBF zdecydowanie jest świadomy tego, że jego była partnerka jest w stanie zeznać wiele rzeczy, które tylko przybliżą go do stuletniej odsiadki, która mu grozi.

Czytaj więcej: Dlaczego Caroline Ellison stanowi tak duże zagrożenie dla Sama Bankmana-Frieda?

Rynek NFT się sypie. OpenSea stara się ratować sytuację

Hype na niewymienne tokeny (NFT) już dawno przeminął i mimo boomu na bitcoinowe inskrypcje dzięki protokołowi Ordinals, ta klasa aktywów stale traci na wartości. Pamiętacie słynne NFT pierwszego tweeta od Jacka Dorseya? Na początku kosztowało prawie 3 mln dolarów. Teraz jest tańsze, niż wakacje nad polskim morzem. OpenSea równocześnie walczy o utrzymanie pozycji lidera wśród platform do handlu NFT. Firma w związku z tym postanowiło ułatwić inwestorom zadanie przy wymianie tego typu aktywów i uruchomiło specjalny program peer-to-peer.

Czytaj więcej: OpenSea wprowadza przełomową funkcję, gdy rynek NFT kontynuuje swój krach

Już w tym roku AI ograniczy pewne zawody z rynku

Największa obawa, jaką wyrażają ludzie w kwestii rozwoju sztucznej inteligencji dotyczy tego, czy zastąpi ona ich na sprawowanych stanowiskach i pozbawi pracy. Pod wieloma względami na pewno tak się stanie. Jednakże warto mieć na uwadze to, że AI ma przede wszystkim usprawniać naszą pracę, a nie w całości ją wykonywać za nas. Są oczywiście takie grupy zawodowe, gdzie poziom redukcji personelu w następstwie wdrożenie uczenia maszynowego będzie większy. Najnowszy raport od Finhold wskazuje na branże, gdzie boty AI doprowadzą do czystek już za kilka miesięcy.

Czytaj więcej: Te zawody zaczynają powoli zanikać w miarę postępu sztucznej inteligencji

Linie lotnicze zaczynają akceptować CBDC

Nie od wczoraj wiadomo, że Chiny przewodzą w światowym wyścigu o rozwój cyfrowej waluty banku centralnego. Cyfrowy juan (e-CNY) zdobywa coraz więcej zastosowań, a liczba jego użytkowników stale wzrasta. Ludowy Bank Chin usilnie namawia wszystkich obywateli, by korzystali z tego środka płatniczego. Teraz poinformowano, że lokalne linie lotnicze oraz dwa lotniska w Chinach wdrożyły adopcję cyfrowej waluty i można za jej pośrednictwem kupować bilety na transport.

Czytaj więcej: Chińskie CBDC zdobywa coraz więcej praktycznych funkcjonalności

Przestępcy już nie są tak zainteresowani bitcoinem jak kiedyś

Z licznych raportów dotyczących exploitów na zdecentralizowane platformy wyłonił się ważny wniosek. Hakerzy już nie korzystają z bitcoina jak kiedyś, a zamiast tego postawili na stablecoiny. Ten rodzaj cyfrowych aktywów jest dla nich o wiele bardziej wygodny do ukrycia czy wyprania w mikserach kryptowalut. Okazuje się także, że cyberprzestępcy opracowują coraz to bardziej złożone metody obracania skradzionymi kryptowalutami.

Czytaj więcej: Przestępcy porzucili bitcoina na rzecz tych kryptowalut. Instagram zalany SCAMami

CEXy w USA handlowały Fentanylem

Fentanyl to płynna substancja chemiczna, która jest w niektórych przypadkach wykorzystywana w produkcji leków. Również ta mieszanina jest stosowana w formie narkotyku, który potrafi uzależnić tak mocno, jak heroina i również jest zabójczy w skutkach. Okazało się, że w Stanach Zjednoczonych działa rosyjska giełda kryptowalut oraz druga tego typu platforma z Australii. Obie brały udział w transakcjach międzynarodowych dotyczących tego specyfiku.

Źródło: Protos

Kolejny atak na platformę DeFi. Wyprowadzono miliony dolarów

Sektor zdecentralizowanych finansów (DeFi) przeżywa ostatnio istne oblężenie w kwestii cyberataków. Tym razem napastnikom udało się przeprowadzić skok na Conic Finance. Jest to platforma równoważenia puli płynności dla protokołu DeFi – Curve. Udało się wyprowadzić z niej ethery o wartości 3,2 miliona dolarów, które zostały wysłane w jednej transakcji na adres Ethereum.

Cosmos się rozrasta

Wormhole Foundation, projekt zajmujący się wdrażaniem nowych rozwiązań do mostów do przeprowadzania transferów między blockchainami, poinformował o starcie Wormhole Gateway. Jest to nowy blockchain zbudowany na Cosmos SDK. Jego zadaniem jest oczywiście jeszcze większe ułatwienie użytkownikom ekosystemu Cosmos przeprowadzania transakcji między jego sieciami. Jak przekazano, zespół projektu kładzie szczególny nacisk na przejrzystość oraz bezpieczeństwo transakcji.

Phishing dosięga nawet grube ryby z rynku kryptowalut

Niebezpieczna technika oszukiwania użytkowników internetu, jaką jest phishing, stanowi coraz to większy problem w kwestii cyberbezpieczeństwa. Podszywanie się pod dane witryny, platformy czy konta w mediach społecznościowych zaczyna być coraz cięższe do wykrycia. Wczoraj otrzymaliśmy doniesienia na temat tego, że hakerom udało się dzięki tej metodzie przejąć twitterowe konto założyciela zdecentralizowanej giełdy kryptowalut UniSwap, Haydena Adamsa. Po kilku godzinach udało mu się jednak odzyskać do niego dostęp. Teraz dyrektor generalny Binance – Changpeng Zhao – opublikował wpis z komunikatem dla całej społeczności kryptowalut i nie tylko. Wskazał na sposoby prewencji przed padnięciem ofiarą phishingu.

 

Kurs kryptowalut 21.07.2023



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.