OpenSea wprowadza przełomową funkcję, gdy rynek NFT kontynuuje swój krach | Wiadomości | CrypS.

OpenSea wprowadza przełomową funkcję, gdy rynek NFT kontynuuje swój krach

nft wash trading

Nowa funkcja umożliwi bezpośrednią wymianę NFT między kolekcjonerami na platformie OpenSea.


Na czym ma polegać powyższe rozwiązanie?

Kontrowersje wokół NFT

Niektórzy już zapomnieli o nieszablonowym podejściu do NFT Jacka Dorseya – współzałożyciela Twittera, który w 2021 roku sprzedał swój pierwszy tweet jako non-fungible token (NFT) za 2,9 miliona dolarów. W tym wypadku cyfrowy certyfikat własności NFT został zakupiony przez Sina Estavie’go, CEO malezyjskiej firmy kryptowalutowej Bridge Oracle. Następnie Estavi planował sprzedać NFT za 48 milionów dolarów i przekazać połowę zysków na cele charytatywne.

Niestety od momentu sprzedaży do chwili obecnej zakupione NFT straciło niemal całą swoją wartość. To tylko jeden z elementów, który wpływa na działania OpenSea. Niektórzy komentatorzy wskazywali w tym miejscu, że przyczyną braku wartości NFT Dorsey’a jest to, że składa się ono wyłącznie ze screenshota, a nie stanowi prawa własności: 

Czy NFT przedstawia wartość? 

Według oficjalnych danych najwyższa oferta, którą otrzymano ostatnio za NFT, wynosiła 47,78 dolarów. Powyższy spadek pokazuje niestabilność tego rynku. Niestety, podobnie jak kryptowaluty, NFT są stosunkowo nową klasą aktywów, a ich cena często opiera się na spekulacjach. W rezultacie kursy mogą fluktuować, a niektóre z nich są znane z gwałtownych wzrostów do setek tysięcy dolarów w krótkim czasie. Powyższa sytuacja uwypukla się w momencie ostatniego cyklu byka, który trwał od początku 2020 do końca 2021 roku. To wtedy jedne z najpopularniejszych projektów – BAYC i CryptoPunks – sprzedawane były za miliony dolarów na platformach takich jak OpenSea.

OpenSea reaguje

Tymczasem, w reakcji na zmieniające się warunki rynkowe, wspomniana giełda do handlu niewymiennymi tokenami ogłosiła wprowadzenie nowej funkcji, która ma umożliwić bezpośrednią wymianę NFT między kolekcjonerami. Rozwiązanie nosi nazwę ,,Deals”. Jego głównym aspektem ma być zagwarantowanie większego zaufania do procesu wymiany, chroniąc kolekcjonerów przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z handlem NFT w niepewnych miejscach. Dodatkowo, do możliwości bezpośredniej wymiany NFT dodano funkcję wrapped ether (WETH), która jeszcze bardziej uprości transakcję i zwiększy zaufanie do podmiotów biorących w niej udział.

Konkurencja na rynku 

Nowe rozwiązania wynikają prawdopodobnie z pojawienia się kolejnego gracza, który mocno działa w branży NFT – Blur. To platforma, która od czasu swojego uruchomienia w październiku 2022 roku zdobyła znaczny udział w rynku. Blur również wprowadziło w maju własną platformę pożyczkową Blend, która w ciągu pierwszych trzech tygodni zdobyła 82% ogólnego wolumenu handlu NFT. Pomimo intensywnej konkurencji, OpenSea dalej inwestuje w innowacje, które mają na celu ułatwienie i polepszenie bezpieczeństwa handlu NFT na ich stronie. Wspomniana funkcja ,,Deals” jest jednym z tych kroków, które mają to uczynić. Czy tak się stanie? Przekonamy się niebawem. 

nft wash tradingreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.