Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [18.04.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [18.04.2023]

Redaktor: Michał Misiura
kurs kryptowalut 18 kwietnia 2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 18 kwietnia 2023 roku


Spis treści:


Binance dodaje parę USDT/PLN

Giełda Binance dodała kolejną parę dla polskiego złotego – tym razem z największym na świecie stablecoinem – USDT. Rozpoczęła także kampanię promocyjną, a właściwie dwie. Na czym one polegają i jak można na nich dodatkowo zarobić? Przeczytaj w naszym artykule:

Czytaj więcej: Binance dodaje parę USDT/PLN


Jak wyglądają prace nad cyfrową szwedzką koroną?

Bank centralny Szwecji zakończył trzecią fazę eksperymentów z państwowym stablecoinem i przedstawił wyniki w raporcie. Według badaczy, cyfrowa korona powinna funkcjonować w oparciu o technologię rozproszonej księgi (DLT). Dzięki temu będzie programowalna, a to z kolei pozwoli na wykorzystanie jej do płatności i rozliczeń.

Czytaj więcej: Jak wyglądają prace nad cyfrową szwedzką koroną?


BNB Chain dodaje 191 podejrzanych projektów do czerwonej listy

BNB Chain prowadzi swoją czerwoną listę. Jest to lista podejrzanych projektów opartych na blockchainie, która opiera się na kompleksowej ocenie smart kontraktów.  W piątek BNB Chain wprowadził do niej aktualizację, przez co wydłużyła się o 191 pozycji. “Czerwona lista” jest aktualizowana co tydzień w piątki.

Czytaj więcej: BNB Chain dodaje 191 podejrzanych projektów do czerwonej listy


Nike sprzedaje wirtualne buty po 20 dolarów za parę

Nike zapowiedział start swojej pierwszej kolekcji NFT o nazwie “Our Force 1 (OF1)”, która będzie składać się z wirtualnych butów. Wszystkie pary będą kosztować dokładnie 19,82 USD, co nawiązuje do daty premiery kultowych Nike Air Force 1.

Czytaj więcej: Nike sprzedaje wirtualne buty po 20 dolarów za parę


Gensler shillował ALGO, by później uznać je za papier wartościowy?

Nie milkną echa ostatniej akcji SEC wymierzonej w giełdę Bittrex, podczas której regulator rozszerzył listę kryptowalut uznawanych za papiery wartościowe. Wśród nich znalazły się m.in. Dash oraz Algorand.

Internauci szybko znaleźli nagranie z konferencji „Fintech Beyond Crisis”, która odbyła się 25 kwietnia 2019 roku. Przemawiając na niej Garry Gensler chwalił Algorand (jako przykładny, innowacyjny projekt) oraz jego twórcę – byłego dyrektora ds. finansów korporacyjnych SEC, Williama Hinmana. –> źródło: CryptoSlate


Wiceprezes Banku Anglii wypowiedział się na temat stablecoinów

Podczas wczorajszej konferencji poświęconej innowacjom finansowym swoje przemówienie wygłosił wiceprezes brytyjskiego banku centralnego Sir Jon Cunliffe. Wśród tematów, które poruszył znalazły się stablecoiny, CBDC oraz tokenizacji. Cunliffe uważa, że stworzenie cyfrowego funta może okazać się koniecznością, a stabilne kryptowaluty powinny zostać uregulowane przez Banku Anglii i FCA.

Czytaj więcej: Wiceprezes Banku Anglii wypowiedział się na temat stablecoinów


Coinbase może opuścić USA przez brak jasności regulacyjnej – mówi CEO giełdy

Brian Armstrong, prezes największej amerykańskiej giełdy kryptowalut (i jedynej notowanej na tradycyjnej giełdzie), powiedział, że Coinbase może zmienić lokalizację, jeśli w Stanach Zjednoczonych branża będzie napotykać na dalsze trudności regulacyjne.

Wszystko jest na stole, w tym relokacja lub cokolwiek, co jest konieczne. Myślę, że Stany Zjednoczone mają potencjał, aby stać się ważnym rynkiem dla kryptowalut, ale w tej chwili nie widzimy jasności regulacyjnej, której potrzebujemy. Myślę, że za kilka lat, jeśli w Stanach Zjednoczonych nie pojawi się jasność regulacyjna, być może będziemy musieli rozważyć większe inwestycje w innych częściach świata – powiedział Armstrong. –> źródło: CoinJournal


Giełda Bybit dodaje wpłaty w PLN z polskich banków

Platforma do handlu kryptowalutami, Bybit, ogłosiła dodanie opcji bezpośrednich wpłat polskich złotych. Nowa usługa pojawiła się na giełdzie dzięki współpracy z Easy Bank Payment. Od teraz można wpłacać na nią środki poprzez przelewy SEPA z polskich banków.


Paxful odblokował 88% kont

CEO Paxful Ray Youssef ogłosił 16 kwietnia, że 88% kont użytkowników platformy handlu kryptowalutami P2P zostało odmrożonych.


Australijczycy stracili 148 mln dolarów na rzecz krypto scamów w 2022 r.

W 2022 roku Australijczycy oddali około 148,4 miliona dolarów (AUD) na rzecz krypto scamów. Ofiarami padło ponad 4 tysiące mieszkańców kraju, co stanowi wzrost o 162,4% w stosunku do 2021 roku. Dla porównania w 2020 roku oszuści wyłudzili od Australijczyków 20,5 miliona dolarów.

Przeciętną ofiarą przestępców jest mężczyzna w wieku 65 lat lub starszy mieszkający w Nowej Południowej Walii. Łatwowierni użytkownicy natrafiają na oszustów na portalach społecznościowych lub w aplikacjach randkowych. –> źródło: ACCC


CEO Coinbase sprzedaje akcje firmy

Dataroma, która śledzi portfele zamożnych inwestorów, poinformowała, że CEO Coinbase Brian Armstrong sprzedał w kwietniu akcje Coinbase o wartości 1,8 miliona dolarów. Według firmy, Armstrong w dniu 12 kwietnia upłynnił 29 730 udziałów w sześciu transakcjach.

coinbase akcje sprzedaż

NYDFS publikuje nowe zasady dot. firm krypto

Nowojorski Departament Usług Finansowych (NYDFS) opublikował nowe zasady dotyczące nadzoru nad firmami kryptowalutowymi. Szefowa Usług Finansowych Adrienne A. Harris ogłosiła dziś, że firmy posiadające licencję BitLicense wydaną przez DFS zostaną obciążone kosztami nadzoru i weryfikacji. W oświadczeniu regulatora czytamy:

Jako pierwszy w kraju regulator ostrożnościowy wirtualnej waluty, NYDFS stworzył ramy, które wyznaczają najwyższe standardy bezpieczeństwa, niezawodności i ochrony konsumentów. To orzeczenie daje departamentowi dodatkowe narzędzia i zasoby do regulowania branży aktywów cyfrowych, ponieważ innowatorzy tworzą nowe produkty i przypadki użycia dla aktywów cyfrowych.


Kyber Network ostrzega o luce w platformie Elastic

Protokół Kyber Network ostrzegł swoich klientów o potencjalnej luce w zabezpieczeniach platformy Elastic. Inny produkt firmy, KyberSwap Classic, działa bez problemów.

Całkowita wartość platformy Elastic spadła do prawie 52 mln USD z 105 mln USD. Według DefiLlama, jest to spowodowane wycofywaniem środków przez klientów po ostrzeżeniu. Również natywny token KNC zareagował spadkiem o około 2%.


Aave zatwierdził integrację V3 z zkSync Era

Społeczność Aave zagłosowała za wdrożeniem trzeciej wersji protokołu w sieci zkSync Era. Opowiedziało się za tym 99,78% głosów. Póki co jest to jednak jedynie pilotażowe “sprawdzenie temperatury” (Temperature Check).


Szwecja podniesie taryfy dla górników 60-krotnie

Szwecja planuje od czerwca znieść ulgi podatkowe dla firm górniczych. Jest to zapisane w budżecie państwa na 2023 rok. Nowe przepisy mogą ostatecznie pogrzebać przemysł miningu w tym kraju. Posłowie planują bowiem zwiększyć opłatę za zużycie energii z 0,006 korony szwedzkiej (SEK) do 0,36 SEK za 1 kWh. A to oznacza wzrost o 6000%.

kurs kryptowalut 18 kwietnia 2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.