Nike sprzedaje wirtualne buty po 20 dolarów za parę | Wiadomości | CrypS.

Nike sprzedaje wirtualne buty po 20 dolarów za parę

Mariusz Przepiórka
Nike sprzedaje wirtualne buty

Kilka miesięcy po debiucie swojej platformy społecznościowej Web3 .Swoosh firma Nike wprowadza tam swe pierwsze tokeny NFT.


Kolekcja Our Force 1 (OF1) będzie składać się z wirtualnych butów w formie tokenów NFT, upamiętniających kultowy model Nike Air Force 1 sprzed 41 lat. W ofercie dostępne będą dwa rodzaje tokenów: Classic Remix, które zawierają wirtualne buty nawiązujące do modeli Air Force 1 sprzedawanych w latach 1982-2006 oraz New Wave, w których znajdą się pary zaprojektowane w 2007 roku i później.

Wśród tokenów Classic Remix znajdzie się nieujawniona liczba bardziej unikalnych, niestandardowych AF1 z „nostalgiczną nutą”. Podobnie wśród tokenów New Wave znajdą się niestandardowe, wyraziste AF1s z bardziej „futurystyczną nutą”.

Wszystkie pary będą kosztować 19,82 USD, co jest ukłonem w stronę roku debiutu Air Force 1. Nike nie będzie akceptować płatności za NFT w kryptowalucie.

Nike współpracuje z użytkownikami .Swoosh

Liczba dostępnych tokenów Our Force 1 NFT prawdopodobnie będzie nieograniczona. Ponadto Nike udostępni losowo wybranym członkom .Swoosh wirtualne plakaty AF1, które są potrzebne do odblokowania tokenów OF1. Wybrani członkowie będą mogli otworzyć pudełka z wirtualnymi butami OF1 8 maja. Dwa dni później, 10 maja, cała społeczność .Swoosh będzie mogła kupić pudełka OF1.

Według danych Nike obecnie .Swoosh ma ponad 330 000 członków. Dostęp do platformy jest bezpłatny.

W lutym firma Nike ogłosiła, że wybrano cztery projekty wirtualnych butów przedstawione przez członków .Swoosh. Od tego czasu projektanci Nike współpracowali z nimi, aby przenieść projekty na blockchain. Projekty butów współtworzone przez fanów będą również losowo udostępniane w obu rodzajach dostępnych tokenów NFT.

– Badamy nowe sposoby opowiadania historii i tworzenia relacji, jednocześnie usuwając bariery i ograniczenia fizycznego produktu – powiedział Ron Faris, dyrektor generalny Nike Virtual Studios.

Nike sprzedaje wirtualne butyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.