Nike sprzedaje wirtualne buty po 20 dolarów za parę | Wiadomości | CrypS.

Nike sprzedaje wirtualne buty po 20 dolarów za parę

Redaktor: Michał Misiura
Nike sprzedaje wirtualne buty

Kilka miesięcy po debiucie swojej platformy społecznościowej Web3 .Swoosh firma Nike wprowadza tam swe pierwsze tokeny NFT.


Kolekcja Our Force 1 (OF1) będzie składać się z wirtualnych butów w formie tokenów NFT, upamiętniających kultowy model Nike Air Force 1 sprzed 41 lat. W ofercie dostępne będą dwa rodzaje tokenów: Classic Remix, które zawierają wirtualne buty nawiązujące do modeli Air Force 1 sprzedawanych w latach 1982-2006 oraz New Wave, w których znajdą się pary zaprojektowane w 2007 roku i później.

Wśród tokenów Classic Remix znajdzie się nieujawniona liczba bardziej unikalnych, niestandardowych AF1 z „nostalgiczną nutą”. Podobnie wśród tokenów New Wave znajdą się niestandardowe, wyraziste AF1s z bardziej „futurystyczną nutą”.

Wszystkie pary będą kosztować 19,82 USD, co jest ukłonem w stronę roku debiutu Air Force 1. Nike nie będzie akceptować płatności za NFT w kryptowalucie.

Nike współpracuje z użytkownikami .Swoosh

Liczba dostępnych tokenów Our Force 1 NFT prawdopodobnie będzie nieograniczona. Ponadto Nike udostępni losowo wybranym członkom .Swoosh wirtualne plakaty AF1, które są potrzebne do odblokowania tokenów OF1. Wybrani członkowie będą mogli otworzyć pudełka z wirtualnymi butami OF1 8 maja. Dwa dni później, 10 maja, cała społeczność .Swoosh będzie mogła kupić pudełka OF1.

Według danych Nike obecnie .Swoosh ma ponad 330 000 członków. Dostęp do platformy jest bezpłatny.

W lutym firma Nike ogłosiła, że wybrano cztery projekty wirtualnych butów przedstawione przez członków .Swoosh. Od tego czasu projektanci Nike współpracowali z nimi, aby przenieść projekty na blockchain. Projekty butów współtworzone przez fanów będą również losowo udostępniane w obu rodzajach dostępnych tokenów NFT.

– Badamy nowe sposoby opowiadania historii i tworzenia relacji, jednocześnie usuwając bariery i ograniczenia fizycznego produktu – powiedział Ron Faris, dyrektor generalny Nike Virtual Studios.

Nike sprzedaje wirtualne butyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.