BNB Chain publikuje listę 191 ryzykownych DApps i fałszywych tokenów | Ostrzeżenie | CrypS.

BNB Chain publikuje listę 191 ryzykownych DApps i fałszywych tokenów

Mariusz Przepiórka

ostrzeżenie kryptowaluty scam BNB

BNB Chain, blockchain opracowany przez giełdę kryptowalutową Binance, zaktualizował swoją listę ostrzegawczą, która uwzględnia 191 tokenów wysokiego ryzyka oraz zdecentralizowanych aplikacji (DApps).


Lista ostrzegawcza BNB Chain – aktualizowana w każdy piątek – obejmuje projekty i DApps uznane za ryzykowne inwestycje wyłącznie na podstawie oceny inteligentnych kontraktów. 191 nowych projektów na BNB Chain, które zostały dodane do listy, jest podejrzanych o emitowanie fałszywych tokenów oraz wysokie lub nieprzejrzyste opłaty i prowizje. Projekty trafiają na listę ostrzeżeń także wtedy, gdy ich strony internetowe lub konta na Twitterze nie działają.

Wśród nowych projektów, które trafiły na listę, BNB Chain wyróżnia m.in. CycGo, tokena Piston oraz Shorter Finance, które są podejrzewane o finansowanie za pomocą środków pochodzących z mieszarki kryptowalutowej Tornado Cash. Lista jest jednak naprawdę długa:

Niewielki wycinek aktualizacji listy ostrzeżeń BNB Chain
Niewielki wycinek aktualizacji listy ostrzeżeń BNB Chain

– Pamiętajcie, aby przeglądać naszą cotygodniową listę ostrzeżeń i być na bieżąco z podejrzanymi projektami, które funkcjonują w naszej sieci – napisano w komunikacie BNB Chain. Należy również zauważyć, że alert BNB Chain nie jest poradą inwestycyjną i nie przedstawia poziomu ryzyka związanego z projektami DApps. Celem alertów jest pomoc użytkownikom w prowadzeniu własnej analizy przed podjęciem decyzji inwestycyjnych.

Ponadto 10 kwietnia sieć BNB Chain rozpoczęła testy BNB Greenfield, wewnętrznej próby opracowania zdecentralizowanych rozwiązań do przechowywania danych. BNB Greenfield pozwala użytkownikom tworzyć portfele i zarządzać danymi, podczas gdy deweloperzy mogą sprawować kontrolę nad aktywami obejmującymi dane.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.