Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [17.10.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [17.10.2022]

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
sytuacja na rynku kryptowalut 17.10.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 17 października


Spis treści:


Societe Generale staje się dostawcą aktywów cyfrowych we Francji

Konglomerat finansowy Societe Generale, poprzez swoją spółkę zależną Forge, otrzymał licencję jako dostawca usług związanych z aktywami cyfrowymi od francuskiej Komisji Nadzoru Rynku Finansowego (AMF).

Zgodnie z rejestrem regulatora, Forge może oferować klientom usługi skupione na przechowywaniu, sprzedaży i handlu aktywami cyfrowymi od września 2022 roku. Zezwolenie zostało udzielone za zgodą Komisji Nadzoru Ostrożnościowego i Rozstrzygania Sporów.

Czytaj dalej: Societe Generale staje się dostawcą aktywów cyfrowych we Francji


Wolumen BTC w portfelach HODLerów osiąga 5-letni szczyt

Łączna kwota utraconych bitcoinów i tych znajdujących się w portfelach długoterminowych inwestorów kryptowalutowych osiągnęła pięcioletni szczyt (7 554 982 124 BTC). Rosnące wartości metryki oznaczają, że aktywna podaż rynkowa bitcoina maleje. Zapowiada to optymistyczne perspektywy dla ceny pierwotnej kryptowaluty, pod warunkiem, że popyt na nią będzie rósł lub nie spadnie.

Czytaj dalej: Wolumen BTC w portfelach HODLerów osiąga 5-letni szczyt


Dlaczego bessa jest daleka od końca? Oto dwa powody

Rynek kryptowalut w ostatnim czasie oscyluje w stałym zakresie – jest to szczególnie widoczne w przypadku Bitcoina. BTC utrzymuje się na poziomach pomiędzy 18 000 a 24 000 USD przez ostatnie kilka miesięcy. W tym czasie ani byki, ani niedźwiedzie nie są w stanie jednoznacznie przejąć kontroli.

Teraz jednak analitycy z popularnej platformy badawczej kryptowalut CryptoQuant podali dwa powody, dla których rynek niedźwiedzia Bitcoina wcale nie jest bliski końca.

Czytaj dalej: Dlaczego bessa jest daleka od końca? Oto dwa powody


Bank Kanady: bitcoina kupują głównie najmądrzejsi i najgłupsi inwestorzy

Nowy raport Banku Kanady ujawnił kilka faktów na temat stanu posiadania bitcoinów (BTC) w kraju. Wykazał, że w 2021 roku około 13% Kanadyjczyków posiadało BTC, a inwestorzy o przeciętnej znajomości finansów byli najmniej skłonni do zakupów. Według przeprowadzonej ankiety, liczba posiadanych bitcoinów (BTC) w 2021 roku była ponad dwukrotnie większa niż 5% udziałów obecnych w latach 2018-2020. W znacznej mierze ten wzrost był spowodowany powszechnym wzrostem oszczędności w Kanadzie podczas pandemii COVID-19.

Czytaj więcej: Bank Kanady: BTC kupują najmądrzejsi i najgłupsi inwestorzy


Kolekcja NFT Anthony’ego Hopkinsa okazała się hitem

Agencja projektowa NFT Orange Comet Inc. poinformowała w piątek o rekordowej sprzedaży debiutanckiej kolekcji Anthony’ego Hopkinsa „The Eternal Collection”. Artysta wyprzedał swoje niewymienne tokeny w zaledwie 7 minut. To prawdopodobnie najszybsza wyprzedaż w historii OpenSea.

Czytaj więcej: Kolekcja NFT Anthony’ego Hopkinsa sprzedana w 7 minut


Ujawniony haker Mango Markets zwraca 67 mln USD

Do ataku na platformę DeFi na blockchainie Solana przyznał się Avraham Eisenberg, obsadzony w tej roli już 12 października przez portal Karlstack. Haker ujawnił się jako część grupy stojącej za włamaniem i zwrócił zrabowane aktywa o wartości 67 mln dolarów. W rękach sprawców pozostaje jeszcze około 50 mln USD łupu. Eisenberg uważa, że nie złamał prawa, o czym napisał na Twitterze.

Czytaj więcej: Haker Mango Markets ujawnia się i zwraca 67 mln USD


Cameron Winklevoss zrezygnował z funkcji lidera w Gemini Europe

Współzałożyciel giełdy Gemini, Cameron Winklevoss, zrezygnował z członkostwa w zarządzie europejskiego oddziału firmy. Jednocześnie nowa szefowa na Irlandię i UE, Gillian Lynch, zajęła miejsce Blair Holliday w zarządzie. –> źródło: AltFi


Nasdaq ostrzega Digihost o możliwości delistingu

Amerykańska firma górnicza Digihost Technology została ostrzeżona przez operatora giełdy Nasdaq o możliwości delistingu. Powodem było to, że akcje firmy przez 30 dni roboczych były notowane poniżej jednego dolara, czyli minimalnej ceny ustalonej przez regulamin platformy. Nasdaq Stock Market dał Digihostowi okres 180 dni – do 10 kwietnia 2023 roku – na dostosowanie notowań do przepisów. –> źródło: nasdaq


Deweloperzy Polkadot wnoszą rekordową liczbę 15 433 commitów we wrześniu

Deweloperzy blockchaina Polkadot w trzecim kwartale wnosili do GitHub średnio ponad 500 commitów dziennie. Pod koniec września liczba ta wynosiła 15 433, czyli była wyższa niż w jakiejkolwiek innej sieci, w tym Ethereum. –> źródło: ForkLog

sytuacja na rynku kryptowalut 17.10.2022reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.