Haker ujawnia się i zwraca 67 mln USD wyprowadzonych z Mango Markets | Wiadomości | CrypS.

Haker ujawnia się i zwraca 67 mln USD wyprowadzonych z Mango Markets

Mariusz Przepiórka
hacker

Avraham Eisenberg, mieszkaniec Nowego Jorku, który twierdzi, że jest częścią grupy, która w ubiegłym tygodniu wyprowadziła 114 mln USD ze zdecentralizowanej platformy Mango Markets, w sobotę zwrócił 67 mln USD do hubu DeFi zlokalizowanego w sieci Solana. Eisenberg bronił swych działań, uznanych przez część społeczności za atak hakerski, i tłumaczył, że były zarówno legalne, jak i bardzo lukratywne.


Eisenberg został oskarżony o dokonanie ataku na Mango Markets, ponieważ w przeszłości miał dopuszczać się podobnych działań. Z hakiem powiązano go na łamach Karlstack już 12 października. W tweetach, które opublikował na swoim koncie, Eisenberg po raz pierwszy publicznie przyznał się do swej roli w ataku i napisał: „Uważam, że wszystkie nasze działania były legalne”.

Giełda Mango Markets z kolei poinformowała na swoim koncie na Twitterze, że jej zdecentralizowana autonomiczna organizacja (DAO) w najbliższych dniach przeprowadzi głosowanie dotyczące sposobu podziału zwróconych środków. W twitterowych wpisach giełda nie wyznaczyła ram czasowych do dokonania zwrotów, ale wskazała, że w przyszłym tygodniu zapadną ważne decyzje.

– Wszystko musi przejść przez propozycje DAO – napisał w kanale informacyjnym na platformie Discord Daffy Durairaj, współzałożyciel Mango Markets. Wskazał również, że jego celem jest pełne zrefundowanie strat depozytariuszom. Dodał również, że w każdym przypadku kombinacja tokenów i aktywów może być różna.

hackerreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.