Dlaczego bessa jest daleka od końca? Oto dwa powody | Wiadomości | CrypS.

Dlaczego bessa jest daleka od końca? Oto dwa powody

Redakcja
rynek niedźwiedzia bessa

Rynek kryptowalut w ostatnim czasie oscyluje w stałym zakresie – jest to szczególnie widoczne w przypadku Bitcoina. BTC utrzymuje się na poziomach pomiędzy 18 000 a 24 000 USD przez ostatnie kilka miesięcy. W tym czasie ani byki, ani niedźwiedzie nie są w stanie jednoznacznie przejąć kontroli.


Doprowadziło to do przedłużającego się “chopu” – jednej z najbardziej definitywnych oznak rynku niedźwiedzia, zwłaszcza gdy cena wykazuje trend spadkowy. Analitycy z popularnej platformy badawczej kryptowalut CryptoQuant podali dwa kolejne powody, dla których rynek niedźwiedzia Bitcoina jest daleki od zakończenia.

Ogromny brak popytu

Jednym z sygnałów, który wskazuje, że kurs Bitcoina nie ma wielu katalizatorów do wzrostu, jest spory brak popytu. Jeden z analityków zwraca uwagę, że stopy finansowania na rynku futures zmieniły się w negatywne, gdy cena BTC spadła z poziomu 22 000 USD i skonsolidowała się wokół granicy 19 000 dolarów.

Wartości metryki są jednak znacznie niższe w porównaniu do okresu 2019-2021, co wskazuje na ogromny brak popytu i aktywności na rynku kontraktów terminowych, co zwykle skutkuje okresem konsolidacji i fazą zakresową.

wykres btc

Analityk stwierdził również, że ta konkretna metryka powinna być uważnie obserwowana, szczególnie w krótkim terminie, ponieważ ekstremalne negatywne wartości mają tendencję do “zwiększania prawdopodobieństwa short-squeeze i mogą spowodować odwrócenie ceny kryptowaluty.”

Sentyment w niedźwiedzim trendzie dla Bitcoina

Według innego analityka, krótkoterminowy sentyment inwestorów pozostaje w niedźwiedzim trendzie. Wskazuje na to metryka Spent Output Profit Ratio (SOPR). W krótkim terminie utrzymuje się ona bowiem poniżej wartości jeden.

Poziom oporu został właśnie osiągnięty podczas ostatniego dziennego zamknięcia. Jest to niedźwiedzi sygnał na nadchodzący tydzień.

Dodatkowo analityk zauważa, że wszyscy uczestnicy, którzy kupowali po szczycie z grudnia 2020 roku, są teraz na stracie. To utrudnia długoterminowemu posiadaczowi SOPR “powrót do pozytywnego trendu w najbliższym czasie.”

To sprawia, że krótkoterminowy SOPR jest lepszym źródłem informacji w porównaniu do aSOPR/SOPR. Przynajmniej w obecnych warunkach rynkowych. Ten drugi łączy bowiem w sobie zarówno dane długoterminowe, jak i krótkoterminowe.

wykres onchain

Podsumowanie

Rynki niedźwiedzia Bitcoina charakteryzują się okresami powolnego wykrwawiania, w których ceny deprecjonują, podczas gdy zmienność się rozrzedza. Jednak powyższe może również zapewnić możliwości dla tych, którzy zamierzają inwestować w BTC. Według singapurskiej firmy świadczącej usługi finansowe DBS Bank, Bitcoin wciąż stanowi bezprecedensową okazję. Komentarz w tej sprawie udzielił Daryl Ho, strateg inwestycyjny i starszy wiceprezes w DBS, który powiedział:

Większość metod, za pomocą których handlujesz aktywami, wymaga centralnej strony rozliczeniowej do weryfikacji transakcji. Jest to więc nadal możliwość, której fiat money nie może posiadać, ponieważ systemy monetarne fiat są nadal rządzone przez banki centralne.

[…] Myślę, że bitcoin jest nadal wyjątkowy, niezależnie od tego, czy cena się zmienia, czy nie. Jeśli będziemy patrzeć wyłącznie na podstawie ceny, to zobaczymy dużą zmienność, a to nie informuje nas zbyt wiele o tym, jakie korzyści faktycznie przynosi.

rynek niedźwiedzia bessareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.