Societe Generale staje się dostawcą aktywów cyfrowych we Francji | Wiadomości | CrypS.

Societe Generale staje się dostawcą aktywów cyfrowych we Francji

Redakcja
societe generale

Konglomerat finansowy Societe Generale, poprzez swoją spółkę zależną Forge, otrzymał licencję jako dostawca usług związanych z aktywami cyfrowymi od francuskiej Komisji Nadzoru Rynku Finansowego (AMF).


Zgodnie z rejestrem regulatora, Forge może oferować klientom usługi skupione na przechowywaniu, sprzedaży i handlu aktywami cyfrowymi od września 2022 roku. Zezwolenie zostało udzielone za zgodą Komisji Nadzoru Ostrożnościowego i Rozstrzygania Sporów.

Societe Generale, wraz z BNP Paribas, Crédit Agricole i Groupe BPCE, należy do „wielkiej czwórki” banków we Francji. Na dzień 30 czerwca 2022 r. skonsolidowany bilans konglomeratu szacowany jest na 1,539 bln euro, z czego ponad 500 mld euro przypada na depozyty klientów.

Założona w 2018 roku Forge jest w pełni zintegrowaną spółką zależną grupy. Firma skupia się na świadczeniu usług i tworzeniu rozwiązań związanych z technologią rozproszonej księgi. Swój pierwszy produkt strukturyzowany oparty na blockchainie, Tezos, uruchomiła w kwietniu 2021 r.

Inne giełdy zatwierdzone we Francji

Dla przypomnienia, giełda Binance również otrzymała licencję od AMF w maju 2022 roku. Platforma poinformowała, że po zatwierdzeniu rejestracji znacznie zwiększy skalę działalności we Francji i zamierza rozbudować swój lokalny zespół. Według ówczesnego wpisu na blogu giełdy, pozyskana rejestracja była pierwszym tego rodzaju osiągnięciem w Europie.

Z kolei we wrześniu regulator zarejestrował platformę Crypto.com jako dostawcę usług związanych z aktywami cyfrowymi.

societe generalereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.