Wolumen BTC w portfelach HODLerów osiąga 5-letni szczyt | Wiadomości | CrypS.

Wolumen BTC w portfelach HODLerów osiąga 5-letni szczyt

Maciej Żerelik
estonia

Łączna kwota utraconych bitcoinów i tych znajdujących się w portfelach długoterminowych inwestorów kryptowalutowych osiągnęła pięcioletni szczyt (7 554 982 124 BTC). Tak wynika z najnowszych danych on-chain firmy analitycznej Glassnode.


Rosnące wartości metryki oznaczają, że aktywna podaż rynkowa bitcoina maleje. Zapowiada to optymistyczne perspektywy dla ceny pierwotnej kryptowaluty, pod warunkiem, że popyt na nią będzie rósł lub nie spadnie.

Z drugiej strony analitycy QryptoQuant zauważyli utrzymujący się niedźwiedzi trend.


Według ich obserwacji inwestorzy, którzy kupili bitcoina po grudniu 2020 roku, ponoszą obecnie straty. W związku z tym długoterminowy SOPR raczej nie wznowi w najbliższym czasie trendu wzrostowego.

Fear & Greed Index

Fear & Greed Index od ponad miesiąca konsekwentnie wskazuje na wyjątkowo niepokojący sentyment rynkowy.

fear and greed index dziś

Z kolei założyciel Galaxy Digital Mike Novogratz sugerował niedawno, że niedźwiedzia faza rynku potrwa jeszcze od dwóch do sześciu miesięcy.

estoniareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.