Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [15.03.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [15.03.2023]

Dawid Kucharczyk
kurs kryptowalut 15.03.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 15 marca 2023 roku


Spis treści:


Inflacja w Polsce najwyższa od 27 lat

Zgodnie z dzisiejszym odczytem, inflacja w Polsce wspięła się na kolejny szczyt, osiągając w lutym 18,4% r/r. Tak źle nie było od 1996 roku.

Wczoraj poznaliśmy też wskaźnik CPI w Stanach Zjednoczonych. Za oceanem odczyt inflacji był zgodny z oczekiwaniami ekspertów i osiągnął 6% w ujęciu r/r.

Inflacja w polsce w lutym 2023
Co drożeje najmocniej w Polsce

Binance zamierza przejąć CoinDesk?

Jak podaje Blockworks powołując się na własne źródła, Binance może chcieć przejąć Coindesk. Co ciekawe, pełnomocnikiem w celu zawarcia umowy dotyczącej nabycia witryny medialnej ma być Coinmarketcap. Changpeng Zhao potwierdził na Twitterze, że platforma nie planuje bezpośredniego przejęcia CoinDesk ze względu na, jak powiedział, niedopasowanie geograficzne.

Czytaj więcej: Binance Capital zamierza wykorzystać CoinMarketCap do przejęcia CoinDesk


MetaMask rozwiązuje problem prywatności związany z łączeniem kont

Deweloperzy MetaMask wprowadzili nową aktualizację portfela. Wyeliminowała ona automatyczne łączenie wszystkich kont, gdy portfel wchodzi w interakcje z dappsami. Wprowadzono też opcje ograniczenia ilości danych wysyłanych do usług firm trzecich, a także zmianę domyślnego dostawcy RPC zamiast Infura.

Czytaj więcej: MetaMask rozwiązuje problem prywatności związany z łączeniem kont


Upadłe krypto banki zostaną zastąpione przez nowe. Jakie?

Branża kryptowalut straciła ostatnio trzy czołowe banki partnerskie – Silicon Valley Bank, Silvergate i Signature Bank. Jak się okazuje, swój kawałek tortu chcą teraz przejąć giganci z tradycyjnych finansów.  Chętne do obsługi przestrzeni cyfrowych aktywów są m.in.: Santander, HSBC, Deutsche Bank, BankProv, Bridge Bank, Mercury, Multis i Series Financial.

Czytaj więcej: Upadłe krypto banki zostaną zastąpione przez nowe. Jakie?


PE przyjął niemożliwe do przestrzegania prawo dotyczące inteligentnych kontraktów

Jeden z ustępów w przyjętej Ustawie o danych może zaszkodzić inteligentnym kontraktom, ponieważ wymaga od nich rzeczy niemożliwych do spełnienia. Są to ochrona poufności tajemnic handlowych oraz możliwość zresetowania lub wstrzymania. Teraz Data Act trafi do Rady oraz Komisji UE, które mają szansę poprawić te zapisy.

Czytaj więcej: PE przyjął niemożliwe do przestrzegania prawo dotyczące inteligentnych kontraktów


Filecoin wprowadza inteligentne kontrakty

Społeczność Filecoin ogłosiła udane uruchomienie FVM. Blockchain Filecoin obsługuje teraz inteligentne kontrakty i programowalność użytkownika, uwalniając ogromny potencjał otwartej gospodarki danych.

Czytaj więcej: Filecoin wprowadza inteligentne kontrakty


Robert Kiyosaki: “Inflacja nadchodzi. Inwestuj w metale szlachetne i BTC”

Robert Kiyosaki skomentował obecny kryzys bankowy. Przepowiedział wzrost w inflacji i po raz kolejny doradził inwestowanie w metale szlachetne i BTC.

Czytaj więcej: Robert Kiyosaki: “Inflacja nadchodzi. Inwestuj w metale szlachetne i BTC”


Prokuratura wraca do sprawy upadku polskiej giełdy Bitcurex

Służby ponownie przyjrzą się sprawie upadku jednej z pierwszych polskich giełd kryptowalut Bitcurex – podaje Prokuratura Okręgowa w Łodzi.

Czytaj więcej: Prokuratura wraca do sprawy upadku polskiej giełdy Bitcurex


Euler Finance stawia ultimatów sprawcom ataku

Po wczorajszym ataku hakerskim, w którym skradziono 197 mln USD, Euler Finance wysłał wiadomość do sprawców: “Jeśli 90% funduszy nie zostanie zwrócone w ciągu 24 godzin, jutro uruchomimy nagrodę $ 1M za informacje, które prowadzą do aresztowania i zwrotu wszystkich funduszy.” –> źródło: Cointelegraph


Worldcoin zaprezentował cyfrowy dowód tożsamości – World ID

Worldcoin oficjalnie zaprezentował protokół World ID. Jest to cyfrowy identyfikator, który pozwala użytkownikom udowodnić autentyczność swoich danych bez utraty anonimowości.

Współzałożycielem firmy jest Sam Altman, założyciel i dyrektor generalny OpenAI. Misją Worldcoin jest stworzenie jednego cyfrowego identyfikatora, aplikacji dla niego oraz tokena. Dzięki temu rozwiązany zostanie problem fałszywych tożsamości w sieci. –> źródło: The Block


Chińczycy zalali rząd masowymi skargami na NFT

Główny regulator Chin otrzymał w 2022 roku rekordową liczbę skarg użytkowników na NFT. Dotyczą one przypadków oszustw i manipulacji cenowych. Informuje o tym raport wydany w przeddzień Światowego Dnia Ochrony Konsumenta w Chinach. Autorem opracowania jest Państwowa Administracja ds. Regulacji Rynku.

Liczba skarg w 2022 roku wzrosła o 30 000% w porównaniu do 2021 roku. Większość z nich dotyczyła niemożności “uzyskania produktu po zakupie” – klienci prawdopodobnie mieli trudności z wybiciem NFT. –> źródło: Incrypted


The Pokemon Company może wydać własną kolekcję NFT

Firma Pokemon, która dała światu kultowy serial animowany, poszukuje osoby z doświadczeniem w Web3, NFT i metaverse. Może to wskazywać, że studio przygotowuje się do wejścia na nowy rynek. Zgodnie z ogłoszeniem o naborze, osoba poszukująca pracy musi posiadać między innymi następujące umiejętności:

Silna wiedza i zrozumienie technologii Web3, w tym blockchain i NFT. Bliskie powiązania, a także baza klientów we wspomnianych obszarach.

kurs kryptowalut 15.03.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.