Zespół Filecoin wprowadza inteligentne kontrakty

Zespół Filecoin wprowadza inteligentne kontrakty

Anna Sutowicz
filecoin fil

Zespół Filecoin uruchomił inteligentne kontrakty w głównej sieci projektu.


Twórcy Filecoin aktywowali aktualizację, pozwalającą użytkownikom wdrażać inteligentne kontrakty w głównej sieci projektu. Platforma jest kompatybilna z EVM, który umożliwia uruchamianie aplikacji z ekosystemu Ethereum na jej blockchainie. Realizacja inteligentnych kontraktów stała się możliwa dzięki wdrożeniu środowiska obliczeniowego Filecoin Virtual Machine (FVM).

Dziś społeczność Filecoin z dumą ogłasza udane uruchomienie #FVM! – zatweetował Filecoin 14 marca.

Nieograniczone możliwości FVM

Filecoin zauważył, że FVM stworzy nieograniczone możliwości dla Data DAO, zdecentralizowanych finansów (DeFi), wieczystego przechowywania i innych sieci warstwy 2.

Uruchomienie FVM umacnia pozycję Filecoin jako łańcucha bloków poziomu 1, wyjątkowo dostosowanego do budowania otwartej gospodarki danych. […] FVM nie tylko przynosi nadejście bardziej odpornej, niedrogiej i zdecentralizowanej chmury, ale także otwiera możliwości posiadania i nagradzania indywidualnego wkładu w gospodarkę danych w niewyobrażalny wcześniej sposób dla wielu tysięcy programistów, dostawców usług, przedsiębiorców i innych uczestników sieci – według oświadczenia firmy.

Zdaniem twórców, wiele wiodących projektów Web3 ogłosiło plany użycia, wsparcia lub integracji z FVM w celu ulepszenia swoich usług. Cała społeczność Filecoin jest podekscytowana powitaniem Ankr, Axelar, Brave, Celer, Ocean, Sushi, Tellor i wielu innych projektów, które przynoszą nowe integracje z FVM.

filecoin filreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.