Binance Capital zamierza wykorzystać CoinMarketCap do przejęcia CoinDesk | Wiadomości | CrypS.

Binance Capital zamierza wykorzystać CoinMarketCap do przejęcia CoinDesk

Dawid Kucharczyk
Binance przejmuje FTX

CoinMarketCap w imieniu Binance Capital, skontaktował się z witryną informacyjną CoinDesk, aby omówić możliwe opcje przejęcia. Takie informacje podaje Blockworks powołując się na własne źródła.


Spółka macierzysta Binance poinstruowała CoinMarketCap, aby działała jako pełnomocnik w celu zawarcia umowy dotyczącej nabycia witryny medialnej.

Źródło powiedziało Blockworks, że Binance Capital prowadził aktywne rozmowy w sprawie przejęcia CoinDesk przez cały luty. Początkowe rozmowy zakończyły się jednak niepowodzeniem z powodu obaw, że zespół masowo opuści redakcję, jeśli Binance wykupi firmę.

Największa na świecie giełda kryptowalut skorzystała więc z alternatywnej opcji, aby zakończyć ewentualną transakcję. Ze swojej strony, szef Binance Changpeng Zhao potwierdził na Twitterze, że platforma nie planuje bezpośredniego przejęcia CoinDesk ze względu na, jak powiedział, niedopasowanie geograficzne.

Binance i CMC

Binance jest właścicielem CoinMarketCap od 2020 roku, ale oficjalnie stara się pokazać społeczności, że CMC działa jako niezależny i odrębny podmiot prawny i nie ma bezpośredniego połączenia między nimi a giełdą.

Digital Currency Group (DCG), właściciel portalu informacyjnego, wycenia swój CoinDesk na 200-300 milionów dolarów, ale w rzeczywistości, według Blockworks, ambicje DCG mogą być znacznie niższe – na poziomie 75 milionów dolarów.

W 2016 roku DCG kupił CoinDesk za zaledwie 500 000 dolarów. Według The Wall Street Journal, kierownictwo CoinDesk zawarło umowę konsultacyjną z firmą Lazard. Spółka ta specjalizuje się w fuzjach, sprzedaży, restrukturyzacji i strategii biznesowej.

Binance przejmuje FTXreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.