Robert Kiyosaki: "Nadchodzi krach. Inwestuj w metale szlachetne i BTC" | Wiadomości | CrypS.

Robert Kiyosaki: “Nadchodzi krach. Inwestuj w metale szlachetne i BTC”

Dawid Kucharczyk
robert kiyosaki

Robert Kiyosaki, autor popularnej książki “Rich Dad, Poor Dad”, skomentował obecny kryzys bankowy. Przepowiedział wyższe wskaźniki inflacji i doradził inwestowanie w metale szlachetne i BTC.


W swoim najnowszym tweecie inwestor napisał:

Nadchodzi fala bailoutów. A to oznacza jeszcze więcej fałszywych pieniędzy dla już ‘niezdrowej’ gospodarki. Ale moje zalecenia są takie same. Kupujcie złoto, srebro i BTC.

Ten tweet ukazał się 13 marca. Krótko przed tym, Silvergate Capital oraz Silicon Valley Bank, jeden z największych amerykańskich banków, zakończyły działalność.

Nie pierwszy apel Kiyosakiego

Nie jest to pierwszy taki apel Kiyosakiego. Na przykład jeszcze w lutym mówił, że amerykańska gospodarka jest bliska upadku i w związku z tym zalecał kupno “bitcoina”.

Jeśli chodzi o jego wypowiedź na temat bailoutów (wykupywania firm przez państwo, aby zapobiec ich upadkowi), to oficjalnie Biały Dom zapewnił o swojej ochronie klientów Silvergate, SVB i Signature. Kiyosaki jest także pewien, że władze będą interweniować nadal, jeśli w sektorze bankowym wybuchnie panika.

Doprowadziłoby to do skoku inflacji, a ta z kolei do spowolnienia gospodarki i recesji. Były prezydent USA Donald Trump porównał Bidena do Hoovera, pod którego rządami kraj dotknęła “wielka depresja”. Tamten kryzys też zaczął się od segmentu bankowego. Może więc Kiyosaki ma rację i czas ulokować swoje oszczędności w kruszcach i kryptowalutach? A może jego najnowsze pesymistyczne prognozy po prostu nie sprawdzą się tak samo jak wiele poprzednich.

robert kiyosakireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.