Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [15.01.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [15.01.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 15.01.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 15 stycznia 2024 r.


Spis treści:


Instytucje nie zainwestują w ETF-y. Kevin O’Leary wyjaśnia dlaczego

Do grona osób, które patrzą z dużym sceptycyzmem na bitcoinowe ETF-y, dołącza słynny inwestor i gwiazda telewizji – Kevin O’Leary. Nie chodzi tu jednak o radykalne podejście związane z byciem maksymalistą bitcoina, a raczej o realistyczne spojrzenie na kilka aspektów. Biznesmen opowiedział o wadach i zaletach całego tego zjawiska i podzielił się ważną radą z osobami, które chcą skorzystać z tego typu funduszy giełdowych.

Czytaj więcej: Większość ETF-ów na bitcoina upadnie. Kevin O’Leary wyjaśnia, dlaczego nigdy z nich nie skorzysta

Ktoś próbował obrobić Binance i Bitfinex w dość dziwny sposób

Cyberprzestępcy nie zwalniają tempa i stale próbują kolejnych sposobów, by tylko dobrać się do cudzych środków. Tym razem pewien hacker próbował „patentu”, który rodzi następujące pytanie: czy naprawdę był tak naiwny, że wierzył w powodzenie zastosowanego sposobu, a może to niektóre platformy są tak słabo zabezpieczone, że wcześniej udało się mu przetestować z powodzeniem zastosowaną wczoraj technikę, więc sądził, że i tym razem się uda.

Czytaj więcej: Ktoś próbował wczoraj wyprowadzić miliardy dolarów z dwóch topowych giełd kryptowalut

Ten memecoin skoczył o ponad 7880% bazując na wizerunku znanego rapera

Wiecie jak to jest z memecoinami. Powstają one w następstwie pewnych wydarzeń, a ich twórcy są nastawieni na to, że hype powiązany z danym zjawiskiem będzie windą, która dowiezie projekt na szczyt (przynajmniej ten chwilowy, by zrealizować zyski). W tym przypadku jednak sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, a nie wiadomo nawet czy nie skończy się skandalem.

Czytaj więcej: Ten memecoin wzrósł o ponad 7880%! Co łączy go z raperem Drake’iem

Sam Altman mówi o swoich wątpliwościach dot. ChatGPT

Sam Altman rozmawiał ostatnio o wpływie sztucznej inteligencji na świat z Billem Gatesem. Te dwa światłe umysły dyskutowały o wadach i zaletach tej technologii. CEO OpenAI przyznał jednak, że posiada pewne obawy dot. ich chatbota, który rozpoczął swego rodzaju rewolucję na rynku sztucznej inteligencji.

Czytaj więcej: Twórca ChatGPT zastanawia się, czy dobrze zrobił wypuszczając go do sieci

Dlaczego kurs BTC tak spadł mimo zatwierdzenia ETF-ów na bitcoina?

W poprzednim tygodniu kurs bitcoina zbliżał się już powoli do poziomu 50 tys. dolarów, co było oczywiście następstwem ogromnej euforii dot. nadchodzącego zatwierdzenia ETF-ów przez SEC, a po tym zdarzeniu kryptowaluta skierowała się na południe. Nie jest to co prawda korekta, która powinna budzić jakiś wielki niepokój wśród inwestorów, ale jednak nie należy jej ignorować. Skąd jednak takie zachowanie bitcoina, skoro przecież miał iść już tylko po nowe ATH? Okazuje się, że są pewne czynniki składające się na taki stan rzeczy.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina spadnie poniżej 40 tys. USD? Skąd ta korekta po zatwierdzeniu ETF-ów na BTC?


Newsy z weekendu


Oto prawdziwy powód zatwierdzenia ETF-ów przez SEC

Nie powinno to nikogo dziwić, że decyzja SEC odnośnie zatwierdzenia ETF-ów na bitcoina nie była spowodowana tym, że któryś z wnioskodawców zdążył go „przekonać” do wyrażenia zgody na nie. Gensler na moment przed ogłoszeniem tej informacji, jak i również potem podkreślał, że nie był to „naturalny” ruch ze strony regulatora i wcale go nie popiera. Co więc stanowiło ten czynnik, który przesądził o całej sprawie?

Czytaj więcej: Dlaczego SEC uległa w sprawie ETF-ów na bitcoina? Gary Gensler wyjaśnia

Gaming i NFT wracają do łask inwestorów

Najnowsze dane od platformy DappRadar rzucają sporo światła na obecną sytuację poszczególnych segmentów w sektorze Web3. Jest kilka zaskoczeń, trzeba przyznać. Okazuje się, że sektor blockchainowych gier oraz tak samo niewymiennych tokenów (NFT) ma się o wiele lepiej niż myślano.

Czytaj więcej: Z nowego raportu dowiadujemy się, co jest dziś motorem napędowym adopcji Web3

Breaking Bad w wersji bitcoin

Nie dość, że ta historia spokojnie mogłaby stanowić alternatywne zakończenie dla kultowego serialu opowiadającego historię Waltera White’a, to jeszcze wydarzyła się naprawdę! Pewien zdolny chemik produkował w dokowym zaciszu XANAX, który następnie sprzedawał w Darknecie, za który przejmował zapłatę w największej z kryptowalut. Nawet gdy go złapano, to pociągał zza krat za sznurki swojej intrygi.

Czytaj więcej: Ojciec i syn byli fanami „Breaking Bad”. Obaj trafili do więzienia za handel za pomocą BTC

KNF obejmie w tym roku nadzór nad rynkiem kryptowalut

Rząd Donalda Tuska bierze się za regulacje rynku kryptowalut w Polsce. Wskazano, w jakim stopniu KNF będzie nadzorował ten sektor w naszym kraju, jakie zostaną mu nadane uprawnienia oraz szacowany czas rozpoczęcia tej działalności. Idzie nowe, ale pytanie czy dobre?

Czytaj więcej: Polski rząd reguluje kryptowaluty! Co wiemy jak na razie?

Szef SEC teraz twierdzi, że nawet ETF-y na bitcoina są niebezpieczne

Jak widać, Gary Gensler stara się jak najbardziej podkreślić swoje niezadowolenie z faktu, że dowodzona przez niego instytucja w końcu zatwierdziła ETF-y dla rynku spot bitcoina. Wczoraj na łamach CNBC podzielił się kolejną partią „argumentów” dlaczego to BTC jest taki zły, a związane z nim fundusze giełdowe w sumie też nie są niczym dobrym.

Czytaj więcej: Tak, Gary Gensler znowu to robi! Nie zgadniecie, za co teraz atakuje bitcoina?

AI pomogła w wyborze nowego trenera legendarnego klubu piłkarskiego

Sztuczna inteligencja ma nową fuchę: rekrutera w znanej drużynie piłkarskiej. A dokładnie w legendzie polskiej ligi, czyli Wiśle Kraków, która od niedawna ma nowego selekcjonera. Okazuje się, że AI dołożyła swoje 3 grosze do wyboru konkretnej osoby spośród listy kandydatów. Jak dokładnie wyglądał ten proces?

Czytaj więcej: Sztuczna inteligencja podjęła kluczową dla wielu kibiców decyzję

Kursy kryptowalut 15.01.2024reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.