Ten memecoin wzrósł o ponad 7880%! Co łączy go z raperem Drake'iem | Wiadomości | CrypS.

Ten memecoin wzrósł o ponad 7880%! Co łączy go z raperem Drake’iem

Karolina Kropopek
Drake kryptowaluty

Popularny celebryta niejako „doprowadził” do wzrostu wartości uruchomionego w na początku tego roku tokena, wybitego na blockchainie Solany. Mowa tu o Anita Max Wynn (WYNN), który zalicza się do grupy memecoinów.


  • Korzenie WYNN sięgają tego, gdy w grudniu 2023 roku Drake zaprezentował swoim fanom czapkę z postacią Anity Max Wynn, żartobliwie twierdząc, iż stanowi ona jego alter ego,
  • Niedługo potem wybito token o takiej właśnie nazwie, przy czym w ostatnich dniach przyciągnął on uwagę spekulantów z uwagi na pewne powiązanie ze znanym celebrytą.

Anita Max Wynn (WYNN) przyciąga uwagę

Wspomniany memecoin przedstawia logo kreskówkowej dziewczyny w okularach, którą można było zobaczyć na czapce Drake’a podczas jednego z prowadzonych przez niego streamów. Został on wprowadzony na rynek w obecnym miesiącu – doznając silnych wahań cenowych.

Początkowo kurs WYNN wzrósł do 0,00206 dol., następnie stracił około 75% swojej wartości. Między 10 stycznia, a 15 stycznia br. nastąpił jednak nagły “zwrot akcji”. Doprowadził on do oszałamiającego wzrostu o ponad 7 880% od najniższego poziomu.

wykres WYNN
Wykres WYNN. Źródło: dexscreener.com

Kilka godzin temu token ten ustanowił swój nowy szczyt w pobliżu 0,05614 dol. Od tamtej pory potaniał o blisko 14%.

Podejrzenia o insider trading

Spekulacje wokół WYNN zaczęły rosnąć również po tym, gdy tokenem tym zaczęła się interesować platforma bukchmacherska pod nazwą Stake.com, której partnerem jest właśnie Drake. W odpowiedzi na zaczepkę pewnego kryptowalutowego influencera odpisała, że wspomni celebrycie o tym memecoinie.

Po opublikowaniu tego wpisu na platformie X, doszło do wyprzedaży na WYNN. To z kolei skłoniło członków społeczności wirtualnych walut do snucia podejrzeń na temat potencjalnego insider tradingu.

Okazuje się, iż w szczytowym momencie duża partia wspomnianych tokenów została zrzucona na rynek. To zaś mocno wpłynęło na wartość tokena z uwagi na stosunkowo niską płynność w pulach.

Inwestorzy kryptowalut powinni zachować ostrożność w przypadku takich projektów. Są one bowiem obarczone o wiele większym ryzykiem niż czołowe wirtualne waluty. Spekulacyjny charakter memecoinów oraz anonimowość ich twórców w większości przypadków sprawia, że są one nieprzewidywalne.

Drake kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.