Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [11.10.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [11.10.2022]

Redakcja
sytuacja na rynku kryptowalut 11.10.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 11 października


Spis treści:


Komisja Parlamentu Europejskiego przegłosowała projekt ustawy MiCA

Członkowie Komisji Gospodarczej i Monetarnej Parlamentu Europejskiego w dniu 10 października przegłosowali zdecydowaną większością głosów projekt ustawy o regulacji kryptowalut MiCA. Za przyjęciem uchwały opowiedziało się 28 głosów, a 1 przeciw.

Ostateczne zatwierdzenie przez Parlament Europejski ma nastąpić do końca października. Dokument zostanie opublikowany w dzienniku urzędowym UE na początku przyszłego roku. W życie jednak dopiero od 2024 roku.

Czytaj więcej: Komisja Parlamentu Europejskiego przegłosowała projekt ustawy MiCA


Glassnode: grube ryby akumulują bitcoiny

Nowy raport firmy analitycznej Glassnode zwraca uwagę, że bitcoin radził sobie w ostatnich tygodniach lepiej niż rynki tradycyjnych aktywów, takich jak akcje. Badacze zwrócili także uwagę na wzrost akumulacji BTC po stronie największych graczy. W ostatnim tygodniu z giełd do porteli przechowujących więcej niż 1000 bitcoinów, odpłyneło 15,7 tys. BTC, co stanowi największą wartość od czerwca tego roku.

Czytaj więcej: Glassnode: grube ryby akumulują bitcoiny


Koniec krypto-raju? Portugalia opodatkuje kryptowaluty

W planie portugalskiego budżetu na przyszły rok znalazł się podatek od kryptowalut w wysokości 28%, pobierany od zysków ze sprzedaży cyfrowych aktywów przechowywanych przez okres krótszy niż rok. Rząd kraju zamierza opodatkować także transakcje, nakładając 4% daniny od prowizji dostawców usług związanych z kryptowalutami.

Czytaj więcej: Portugalia wprowadzi podatek dochodowy od kryptowalut


Decentraland i Sandbox podważają raport o małej liczbie użytkowników

W ostatnich dniach DappRadar przedstawił raport, z którego wynika, że najbardziej znane platformy metaverse cieszą się znikomym zainteresowaniem. Według firmy Decentraland odwiedza zaledwie 36 użytkowników dziennie. Doniesienia spotkały się z szybką reakcją zainteresowanych. Według dyrektora kreatywnego Decentraland faktyczna dzienna liczba użytkowników to 8000, a badanie DappRadar zostało oparte na błędnej metodologii.

Czytaj więcej: Decentraland i Sandbox dementują doniesienia o niskiej aktywności użytkowników


Trudność kopania Bitcoina osiąga rekordowy poziom

W wyniku kolejnego przeliczenia, trudność kopania Bitcoina osiągnęła kolejny rekordowy poziom – 35,61 T. Jednorazowy wzrost o 13,55% był największy od maja 2021 roku.

Średni hash rate sieci w około dwutygodniowym okresie od poprzedniej korekty trudności wynosił 254,8 EH/s. Przy czym odstępy między blokami wynosiły niecałe 9 minut zamiast wymaganych przez protokół 10 minut.

Czytaj więcej:  Trudność kopania Bitcoina osiąga rekordowy poziom


Peter Brandt wyśmiał zwolenników BTC i kult „laserowych oczu”

Szef Factor LLC Peter Brandt szyderczo wyśmiał zwolenników Bitcoina. Stwierdził, że kupiona w 2021 roku kryptowaluta, teraz przynosi inwestorom stratę (i tutaj ma rację). Wyśmiał też osoby, które używają „laserowych oczu” na Twitterowych awatarach.

W odpowiedzi były szef MicroStrategy i maksymalista bitcoina Michael Saylor napisał, że „laserowe oczy” oznaczały długoterminowe zobowiązanie do pierwotnej kryptowaluty w oparciu o jej „etyczną, techniczną i ekonomiczną wyższość nad alternatywnymi aktywami”.

Czytaj więcej: Peter Brandt wyśmiał zwolenników BTC i kult „laserowych oczu”


Komisja Europejska zbada możliwość “wbudowanego nadzoru” nad protokołami DeFi

Komisja Europejska ogłosiła przetarg, aby zbadać sposoby, w jakie organy regulacyjne mogą automatycznie zbierać dane w czasie rzeczywistym dotyczące aktywności DeFi w sieci Ethereum.


Polygon uruchamia testnet rozwiązania do skalowania zkEVM

Projekt Polygon uruchomił publiczną sieć testową rozwiązania do skalowania Ethereum o nazwie zkEVM. Według twórców, nowe rozwiązanie zawiera pierwszy na świecie “w pełni funkcjonalny system weryfikacji open-source”.


Coinbase otrzymuje licencję w Singapurze

Regulator finansowy Singapuru przyznał licencję na usługi płatnicze amerykańskiej giełdzie kryptowalut Coinbase. Platforma będzie tym samym kontynuować planowaną ekspansję w regionie Azji i Pacyfiku.


Analitycy odnotowują niewielki odpływ środków z funduszy kryptowalutowych

Odpływy z kryptowalutowych produktów inwestycyjnych w dniach 1-7 października wynosiły 5 mln USD w porównaniu do wpływów w wysokości 10,3 mln USD tydzień wcześniej. Takie szacunki zostały sporządzone przez analityków CoinShares.


Paul Logan stracił fortunę na NFT

Amerykański YouTuber, aktor i osobowość mediów społecznościowych – Logan Paul – notuje niezrealizowaną stratę w wysokości 623 000 USD z powodu jego inwestycji w niewymienny token (NFT), będący częścią kolekcji Azuki.

sytuacja na rynku kryptowalut 11.10.2022reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.