Platformy Decentraland i Sandbox dementują doniesienia

Decentraland i Sandbox dementują doniesienia o niskiej aktywności użytkowników

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
Decentraland ma 379 aktywnych użytkowników

Dane pochodzące z DappRadar sugerują, że Decentraland i Sandbox mają niską dzienną aktywność użytkowników. Platformy dementują informacje zawarte w raporcie i twierdzą, że dane są niedokładne.


Projekty Metaverse oparte na blockchainie Ethereum (ETH) Decentraland (MANA) i Sandbox (SAND) odpowiedziały na raporty DappRadar i zdementowały doniesienia sugerujące niską dzienną aktywność użytkowników. Zdaniem Decentraland i Sandbox, do pomiaru dziennej liczby aktywnych użytkowników (DAU) użyto “błędnej” metryki.

Przedstawiciel Decentraland twierdzi, że dużo bardziej reprezentatywną wartością do oceny aktywności platformy jest liczba unikalnych odwiedzających, a nie liczba wchodzących w interakcje z inteligentnymi kontraktami.

DappRadar twierdzi, że Decentraland “nie działa”

Raporty DappRadar sugerują, że Decentraland nie działa. Według nich, platformy Metaverse walczą o utrzymanie użytkowników, mimo że mają wielomiliardowe kapitalizacje rynkowe, a posiadanie tak niewielkiej liczby aktywnych użytkowników dziennie (DAU) jest co najmniej niepokojące dla firmy. Raport wskazuje, że wirtualny świat Decentraland miał 38 “aktywnych użytkowników” w ciągu 24 godzin, a Sandbox miał 522 “aktywnych użytkowników” w tym samym czasie.

Decentraland odpowiada na raport DappRadar

7 października Decentraland oficjalnie odpowiedziało na raport DappRadar umieszczając post na Twitterze:

Niektóre strony internetowe śledzą tylko konkretne transakcje inteligentnych kontraktów, ale zgłaszają je jako dziennych aktywnych użytkowników […], co jest niedokładne.

Zdaniem Decentraland “lepsze dane” można znaleźć w DCL Metrics. Według dyrektora kreatywnego Decentraland Sama Hamiltona, dziennych użytkowników Metaverse jest w rzeczywistości 8000.

Sprawę skomentował również dyrektor generalny Sandbox Arthur Madrid, który 10 października umieścił post na Twitterze twierdząc, że:

Transakcje na łańcuchu nie oznaczają Użytkowników. Właściciele tokenów niewymiennych (NFT) inwestują w aktywa, które będą rosły na wartości w czasie.

Według Bloomberga, do 2030 roku sektor Metaverse będzie wyceniany na 820 mld USD.

Decentraland ma 379 aktywnych użytkownikówreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.