Trudność kopania Bitcoina osiąga rekordowy poziom | Wiadomości | CrypS.

Trudność kopania Bitcoina osiąga rekordowy poziom

Redakcja
Firma energetyczna YPF przechodzi na wydobycie kryptowalut

W wyniku kolejnego przeliczenia, trudność kopania Bitcoina osiągnęła kolejny rekordowy poziom – 35,61 T. Jednorazowy wzrost o 13,55% był największy od maja 2021 roku.


trudność kopania bitcoina

Średni hash rate sieci w około dwutygodniowym okresie od poprzedniej korekty trudności wynosił 254,8 EH/s. Przy czym odstępy między blokami wynosiły niecałe 9 minut zamiast wymaganych przez protokół 10 minut.

Według Glassnode, hash rate sieci (wygładzony przez 7-dniową średnią kroczącą) znajduje się w pobliżu rekordowego poziomu 257,9 EH/s zanotowanego 6 października.glassnode hash rate

Prowadzenie pod względem udziału mocy obliczeniowej w sieci wśród wszystkich puli miningowych zachowuje Foundry USA (29,34%). AntPool (20,67%) i F2Pool (13,78%) plasują się na drugiej i trzeciej pozycji – podobnie jak podczas poprzedniego przeliczenia trudności.

Poolin, który na początku września zaczął zmagać się z problemami z płynnością spadł na ósmą pozycję w rankingu z wynikiem 2,36%.

dystrybucja mocy wśród puli

Rentowność kopania

W czerwcu analitycy Arcane Research podkreślali, że przepływy gotówkowe górników spadły o 80% od szczytu z listopada 2021 r. do poziomów sprzed dwóch lat. Na opłacalność wydobycia bitcoinów, oprócz stagnacji cen, negatywnie wpłynęły rosnący hash rate i wynikająca z tego faktu rosnąca trudność.

Analitycy w tym czasie prognozowali też spadek ceny cyfrowego złota do poziomu 10 350 dolarów. Z kolei Glassnode szacuje, że poziom rentowności dla wydobycia bitcoinów wynosi 18 300 dolarów. Jeśli cena spadnie poniżej tego poziomu, rezerwy górników wynoszące 78 400 BTC będą zagrożone likwidacją.

W czerwcu publiczne firmy z branży po raz pierwszy sprzedały więcej kryptowalut niż wydobyły. Tendencja ta utrzymała się w lipcu. Arcane Research stwierdził jednak, że notowane na giełdzie spółki górnicze pozostają w silnej pozycji finansowej, pomimo odnotowania w bilansie niealokowanych strat.

Przypomnijmy, że we wrześniu wniosek o upadłość złożyła niepubliczna spółka górnicza Compute North.

Firma energetyczna YPF przechodzi na wydobycie kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.