Komisja Parlamentu Europejskiego przegłosowała projekt ustawy MiCA | Wiadomości | CrypS.

Komisja Parlamentu Europejskiego przegłosowała projekt ustawy MiCA

Redakcja
Rada UE finalizuje tekst projektu ustawy MiCA

Członkowie Komisji Gospodarczej i Monetarnej Parlamentu Europejskiego w dniu 10 października przegłosowali zdecydowaną większością głosów projekt ustawy o regulacji kryptowalut MiCA.


Za przyjęciem uchwały opowiedziało się 28 głosów, a 1 przeciw. Poseł Stefan Berger uznał rezultaty głosowania za „dobrą wiadomość”.

Ostateczne zatwierdzenie przez Parlament Europejski ma nastąpić do końca października. Dokument zostanie opublikowany w dzienniku urzędowym UE na początku przyszłego roku. W życie jednak dopiero od 2024 roku.

Czym jest MiCA?

5 października członkowie Rady UE podpisali się pod treścią projektu ustawy o regulacji aktywów cyfrowych bez dalszych dyskusji. MiCA zawiera zasady, które mają zastosowanie do emitentów niezabezpieczonych kryptowalut, emitentów stablecoinów, platform handlowych i depozytowych.

Dostawcy kryptowalut będą musieli przestrzegać ścisłych wymogów mających na celu ochronę konsumentów, natomiast platformy handlowe będą zobowiązane do udostępnienia białej księgi.

Dla przypomnienia, na początku lipca Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej uzgodniły wstępną wersję MiCA. Projekt ustawy nie dotyczył NFT, jednak w późniejszym terminie mogą zostać wprowadzone przepisy regulujące również ten podsektor.

We wrześniu wyszło na jaw, że przedstawiciele Niemiec, Włoch i Holandii nalegali na utrzymanie zapisu dotyczącego limitu 200 mln euro dziennie dla transakcji stablecoinów z zabezpieczeniem innym niż euro.

Chcesz wiedzieć co zmieni się po wejściu w życie MiCA? Zapraszamy do naszego innego obszernego artykułu.

Rada UE finalizuje tekst projektu ustawy MiCAreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.